Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Liga I

Portarul vâlcean Robert Popa a debutat în Liga I la 18 ani şi jumătate!

Aşteptarea a luat sfârşit pentru tânărul şi talentatul portar vâlcean Robert Popa! Adrian Mutu l-a titularizat în poarta FC ”U” Craiova 1948. Robert a fost între buturile alb-albaştrilor atât în meciul de Cupă, cu Petrolul, câştigat de olteni cu 1-0, cât şi duminică, la Botoşani, în etapa a X-a din Liga I. Ziua de 26 septembrie va rămâne pentru totdeauna în memoria sa. A fost cea a debutului pe prima scenă fotbalistică a ţării, la 18 ani şi jumătate. Popa a avut o prestaţie foarte bună, fiind numit eroul Craiovei la Botoşani. A fost învins o dată, dar fără să i se poată reproşa ceva. Formaţia pregătită de Adi Mutu a deschis scorul în faţa viceliderei prin Sidibe, care a marcat spectaculos, însă a fost egalată în minutul 90. După ce a avut mai multe intervenţii providenţiale, portarul vâlcean s-a remarcat şi în prelungiri, iar FC ”U” s-a întors cu un punct în Bănie, din această deplasare grea. Felicitări, Robert şi un drum cât mai lung, presărat cu multe reuşite, la cel mai înalt nivel!