Portarul Totescu a marcat trei goluri în poarta celor de la United Drăgăşani

CS Guşoeni şi Oltul Ioneşti duc o luptă la baionetă pentru cucerirea titlului judeţean în Seria Sud a Ligii a V-a. Ambele se află în acest moment la egalitate de puncte. În runda din week-end-ul trecut, atât CS Guşoeni, cât şi Oltul Ioneşti au câştigat de o manieră categorică. Echipa susţinută de primarul Nicolae Concioiu s-a impus cu scorul de 7-2 la Copăceni, în timp ce ioneştenii au câştigat cu 9-1 confruntarea de la Drăgăşani, cu UTD. Desprinderea viceliderei s-a produs după pauză. În prima repriză, diferenţa a fost minimă, de doar un gol. S-a intrat la vestiare la scorul de 2-1 în favoarea oaspeţilor. Pentru Oltul au punctat în primele 45 de minute Băiaşu şi Budică. În partea secundă, din tabăra echipei coordonată de Florin Telejman şi Ion Ciucă s-a remarcat portarul Vali Totescu. Acesta a plecat dintre buturi şi i-a luat locul în teren lui Dicu, schimbat din cauza unei accidentări. În poartă a rămas Andrei Maioru. Totescu, din portar, a devenit golgheter în acest meci. „Tote” a realizat hattrick-ul la Drăgăşani. În afara celor trei goluri ale portarului, pentru Oltul Ioneşti au mai punctat în repriza a doua: Dragoş Popescu (2), Băiaşu şi Budică. Pentru Budică golurile au venit ca un cadou cu ocazia aniversării.