FotbalDiverse

Popolan a marcat în Trivale! SCM, un punct cu FC Argeș

În etapa a III-a din play-off-ul Ligii Elitelor Under 16, cea de-a doua clasată din Seria a III-a, SCM Rm. Vâlcea, s-a deplasat la Pitești, pentru confruntarea cu echipa de pe locul 3, FC Argeș. Formația pregătită de Marius Pufu a fost aproape de un nou rezultat mare. ”Municipalii” au câștigat o repriză în Trivale. Cu un minut înainte de pauză, după o centrare, Andu Popolan a trimis balonul cu capul în poarta argeșenilor, aducând SCM-ul în avantaj. În partea secundă, vâlcenii au rămas în inferioritate numerică. Gazdele au profitat și cu doar câteva minute înainte de finalul meciului au egalat. 1-1 a fost rezultatul final.

În etapa viitoare, juniorii Under 16 din Zăvoi vor juca tot la Pitești, cu ultima clasată din serie, LPS Viitorul. Va fi ultimul meci din 2021 pentru elevii lui Marius Pufu. Play-off-ul se va relua în primăvară, pe 19 martie. În prima rundă din 2022, SCM va înfrunta lidera, pe Universitatea Craiova.