Alte sporturi

Peste 100 de atleţi vâlceni au participat la Cupa de Toamnă

Stadionul „Municipal” din Zăvoi a găzduit vineri, 30 octombrie, Cupa de Toamnă la atletism. Competiţia organizată de Asociaţia Judeţeană de Atletism şi Direcţia pentru Sport a Judeţului a adunat la start peste 100 de sportivi. Întrecerea a fost rezervată atât fetelor, cât şi băieţilor şi s-a desfăşurat la următoarele probe: 60 metri plat, 100 m, 200 m, 300 m, 600 m, 800 m, săritura în lungime, aruncarea greutăţii şi aruncarea discului. „Pot spune că acest concurs a fost încheiat cu succes, ţinând seama de faptul că s-a bucurat de participarea unui număr destul de mare de atleţi”, ne-a declarat Mihai Şoimu, preşedintele Asociaţiei Judeţene de Atletism. Acesta a mai precizat că la finalul competiţiei, le-au fost oferite primilor trei clasaţi diplome şi diverse premii.

Iată numele câştigătorilor şi rezultatele obţinute de aceştia:
(60 m, copii II, M) 1. Victor Buşe (Ştiinţa Horezu), 2. Sebastian Tiţoiu (CNMB), 3. Lucian Bogorodea (Ştiinţa Horezu);
(60 m, copii II, F) 1. Maria Stănilă (CNMB), 2. Maria Mihalcea (CNMB), 3. Diana Pusera (Ştiinţa Horezu);
(60 m, copii I, M) 1. Daniel Martalogu (CS Chimia), 2. Daniel Murariu (CNMB), 3. Mădălin Popa (CNMB);
(60 m, copii I, F) 1. Maria Ghiţescu (CNMB), 2. Andrada Dina (CNMB), 3. Clara Ungureanu (Ştiinţa Horezu);
(100 m, juniori III, M) 1. Ioan Piţigoi (CNMB), 2. Marius Vlad (CNMB), 3. Stelian Gerea (Ştiinţa Horezu);
(100 m, juniori III, F) 1. Andreea Piţigoi (CNMB), 2. Adelina Beldiman (CNMB), 3. Adriana Conea (CNMB);
(200 m, copii I, F) 1. Maria Ghiţescu (CNMB), 2. Ana Hoanţă (Ştiinţa Horezu), 3. Ana Maria Diaconu (CNMB);
(200 m, copii I, M) 1. Daniel Martalogu (Chimia), 2. Daniel Murariu (CNMB), 3. Mihai Cârciumaru (CNMB);
(300 m, juniori III, F) 1. Adriana Conea (CNMB), 2. Andreea Piţigoi (CNMB), 3. Ana Maria Leţa (CNMB);
(600 m, copii II, F) 1. Alexandra Stănilă (CNMB), 2. Luciana Petrescu (Ştiinţa Horezu), 3. Mirela Prunel (Ştiinţa Horezu);
(600 m, copii II, M) 1. Sebastian Tiţoiu (CNMB), 2. Lucian Bogorodea (Ştiinţa Horezu), 3. Marian Crăcană (Ştiinţa Horezu);
(800 m, copii I, F) 1. Ana Hoanţă (Ştiinţa Horezu), 2. Ştefania Toantă (CNMB), 3. Mihaela Pădureţu (Ştiinţa Horezu);
(800 m, copii I, M) 1. Silviu Dobrescu (CNMB), 2. Alexandru Stancioiu (Ştiinţa Horezu), 3. Denis Vulpe (CNMB);
(800 m, juniori III, M) 1. Claudiu Batar (CNMB), 2. Adi Mogojan (Chimia), 3. Stelian Gerea (Ştiinţa Horezu);
(săritura în lungime, copii I, F) 1. Andrada Dina (CNMB), 2. Bianca Niţulescu (CNMB), 3. Clara Ungureanu (Ştiinţa Horezu);
(săritura în lungime, copii I, M) 1. Mădălin Popa (CNMB), 2. George Dozescu (CNMB), 3. Mihai Copoi (Ştiinţa Horezu);
(săritura în lungime, copii II, M) 1. Dragoş Prujoiu (CNMB), 2. Valentin Niţu (CNMB), 3. Sorin Oprica (Ştiinţa Horezu);
(aruncarea greutăţii, copii I, M) 1. Marius Sovar (CNMB), 2. Robert Dumitraşcu (CNMB), 3. Marian Duţu (CNMB):
(aruncarea greutăţii şi aruncarea discului, juniori III, M) 1. Alin Firfirică (CNMB), 2. Tiberiu Badea (CNMB), 3. Narcis Grigore (CNMB). (O.D.)

Articole Similare

Lasă un răspuns

Back to top button