Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Atletism

Patru medalii pentru atleţii vâlceni la Naţionalele Under 18! Uţă şi Balint, campioane ale României

În week-end a avut loc finala Campionatului Naţional de Atletism Indoor Under 18. Atletismul vâlcean a fost din nou la înălţime. Două sportive de la poalele Capelei au reuşit să obţină titlul de campioane ale României. Ştefania Uţă (legitimată la CS Vâlcea 1924 şi CSM Oneşti) a luat aurul la 60 metri garduri, iar Ştefania Balint (sportiva cluburilor Chimia Rm. Vâlcea şi LPS Braşov) a fost cea mai bună la 60 metri. În aceeaşi cursă, Uţă s-a clasat pe locul secund completându-şi palmaresul cu o nouă medalie de argint. Şi Balint a cucerit tot două medalii, la fel ca şi Uţă. Ştefania a obţinut argintul la 200 metri. În total au fost cinci medalii pentru Vâlcea. S-a remarcat şi Luca Ungureanu, de la CS Vâlcea 1924. Deşi este specializat pe cursele cu ”garduri”, Luca a terminat concursul de la 400 metri liber pe locul 3, la ”fotografie” cu oponentul de pe locul secund, de la LPS Cluj. Luca Ungureanu şi Ştefania Uţă sunt antrenaţi, la Vâlcea, de Alina Enescu.