Liga IVFotbal

Olympic, în 10 oameni la Malaia! George Cârstoiu a câștigat un punct pentru trupa lui Bărbuț

Foresta Malaia a câștigat la ”masa verde” meciul cu Tomșani. Spera să obțină alte trei puncte duminică, contra ultimei clasate, Olympic Rm. Vâlcea. Oaspeții s-au prezentat la meci în efectiv redus, în doar 10 jucători. Gazdele au profitat de situație. În minutul 17, Alexandru Tîrș a adus-o pe Foresta în avantaj. Spre finalul reprizei, în minutul 38, s-a făcut egalitate. Nu pe tabelă, ci din punct de vedere numeric. Paul Vangu a primit al doilea galben. Chiar și 10 la 10, Malaia a dominat, iar în minutul 68 a dublat diferența. Atacantul Daniel Vangu, proaspăt intrat pe teren, a punctat pentru 2-0. Scor periculos! Cu un sfert de oră înainte de final, Mitrea a scăpat la limita off-side-ului și a redus ecartul: 2-1. Imediat, Malaia a trimis din nou mingea în poartă, dar arbitrul a anulat reușita pentru un presupus fault în atac, decizie contestată de gazde, care au acuzat că Bunget ar fi căzut peste propriul portar. În minutul 85 a fost stabilit scorul final: 2-2. Anghel l-a servit pe George Cârstoiu, unul dintre cei mai buni tineri fotbaliști din tabăra formației lui Dan Bărbuț. Cârstoiu, fost jucător la Malaia, a valorificat șansa avută și a adus un punct pentru echipa sa.