Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Oltul Dăeşti a revenit din vacanţă cu poftă de goluri!

Sâmbătă, la Fedeleşoiu, a jucat Viitorul Dăeşti, în Liga a III-a şi a obţinut o victorie importantă, în faţa celor de la Coloneşti, iar duminică, 19 septembrie, pe acelaşi teren a evoluat Oltul Dăeşti, în Cupa României. Sportul Genuneni i-a fost adversară. Ambele echipe au trecut de un prim obstacol, îndeplinirea potocolului medical. Pe teren, oaspeţii au dat o replică bună, dar Mitică Dobrin şi colegii săi au reuşit să demonstreze că nu şi-au pierdut abilităţile, chiar dacă au trecut aproape doi ani de la ultimul titlu câştigat pe plan judeţean. La pauză, diferenţa a fost minimă, de 1-0 pentru gazde. Bebe Tănase a deschis scorul în minutul 10. Cristi Ciobanu a avut şansa să dubleze avantajul în minutul 13, dar a ratat din punctul cu var lovitura de pedeapsă obţinută de Tănase. Daniel Călugăriţoiu şi compania au menţinut suspansul până în minutul 63. Au fost surprinşi pe contraatac. Tănase şi-a trecut în cont dubla. În minutul 69, Dragoş Băjenaru, proaspăt intrat pe teren, a dus scorul la 3-0. A marcat din penalti. În prelungiri, Oltul a mai înscris de două ori. ”Ciobi” (Cristi) şi-a răscumpărat greşeala şi a punctat după o fază frumoasă. Sergiu Marina a înschis tabela la scorul de 5-0. Oaspeţii au ratat cea mai mare ocazie prin căpitanul Călugăriţoiu, care a trimis mingea în transversală, dintr-o situaţie bună. Oltul Dăeşti a sărbătorit victoria la nunta prietenului Ionuţ Ciucă, de duminică seara.
În meciul cu Genuneni, printre cei care au pus umărul la victoria gazdelor s-a regăsit primarul din Dăeşti, George Popolan, dar şi preşedintele echipei de Liga a III-a, Joe Panait.