Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Liga 6

Oltul Dăeşti a condus-o cu 3-1, la pauză, pe Pietrari. În repriza secundă, oaspeţii au reuşit o adevărată ”remontada”

• gazdele, în inferioritate numerică în ultimele minute, fără să primească roşu sau să aibă vreo accidentare

Oltul Dăeşti şi-a demonstrat supremaţia în ultimele campionate de dinainte de pandemie. Pauza lungă nu le-a priit, însă, jucătorilor de la formaţia de Liga a VI-a din Dăeşti. În actualul sezon, Oltul a şchiopătat. Sâmbătă după-amiază, Jean Stelian şi colegii săi au suferit a doua înfrângere din acest campionat. Au fost învinşi de Viitorul Pietrari cu scorul de 6-3, deşi nimic nu prevestea un astfel de deznodământ. Oaspeţii au deschis scorul la Fedeleşoiu, prin Robert Neacşu, însă Bebe Tănase a dovedit rapid cine e ”şeful” pe teren. Până la pauză a marcat de trei ori, având şi alte ocazii de a majora şi mai mult diferenţa. În debutul părţii secunde, chiar în minutul 46, pietrărenii au surprins, însă, din nou apărarea gazdelor. Acelaşi Robert Neacşu a redus din handicap: 3-2. ”Bebe” nu a mai găsit ţinta, deşi şi-a creat numeroase oportunităţi. Ratările au creat tensiune în tabăra celor de la Dăeşti, iar Viitorul Pietrari a profitat. De la 3-1, s-a făcut 3-4. Acelaşi Neacşu a egalat, iar apoi poliţistul Alin Roşianu a început recitalul. Trei ”boabe” a dat până la final. În ultimele minute, gazdele au jucat în 10. Golgheterul echipei, Tănase, s-a supărat şi a plecat de la teren. Oltul epuizase deja toate schimbările. Victoria de la Dăeşti a dus-o pe Pietrari pe locul 3 în clasamentul Seriei Vest a Ligii a VI-a.