Liga IVFotbal

Nici Valea Mare nu a reuşit să câştige la Guşoeni!

După 22 de meciuri fără înfrângere, lidera incontestabilă din play-off-ul Seriei Vest a Ligii a IV-a, Viitorul Valea Mare, a pierdut în campionat. În intermediara de marţi, 29 mai, aceasta a cedat cu scorul de 3-2 la CS Guşoeni, echipă pe terenul căreia nicio formaţie nu a reuşit să se impună în acest sezon. Oaspeţii au deschis scorul după aproximativ un sfert de oră de joc, însă gazdele au întors rezultatul până la pauză, prin „dubla” Daniel Zugravu. În partea secundă, trupa lui Lucian Briceag a restabilit egalitatea, însă băieţii coordonaţi de Alex Concioiu au preluat din nou conducerea. Cristian Vătafu a înscris pentru scorul de 3-2 din lovitură liberă, rezultat înregistrat şi la final. „Ca meci, a fost unul frumos, s-a alergat foarte mult, au fost multe faze, la ambele porţi, însă băieţii noştri au fost mai determinaţi şi au reuşit să câştige partida. Puteam marca în cea de-a doua repriza de încă 3-4 ori. Au avut şi cei din Valea Mare câteva ocazii, însă a câştigat echipa mai implicată şi mai hotărâtă. Mă bucur că nu au existat accidentări, că am mai bifat încă un meci fără înfrângere la Guşoeni şi mai ales că am reuşit să câştigăm în faţa liderului campionatului. Am avut parte şi de un arbitraj foarte bun. Arbitrul a avut atitudine încă de la începutul jocului faţă de ambele echipe, chiar a eliminat un jucător al oaspeţilor în cea de-a doua repriză pentru lovire, moment asemănător celui de la Cernişoara, la care însă nu am primit aceeaşi decizie, pe lângă altele în defavoare. Sper ca până la finalul campionatului să ne păstrăm prezenta poziţie din clasament (locul 3) şi să încheiem sezonul fără înfrângere pe teren propriu. Vreau sa felicit băieţii pentru efortul şi dăruirea de care au dat dovadă, dar şi pentru spectacolul oferit!”, a declarat Alex Concioiu, reprezentantul formaţiei CS Guşoeni, după importanta victorie obţinută în intermediară.