Nebunie în Treapt! Flacăra s-a impus la penaltiuri, cu AS Mihăeşti

ilinca* la capătul primelor 120 de minute de joc, scorul a fost egal (3-3)

Flacăra Horezu a avut viaţă grea în meciul din sferturile Cupei României, disputat pe teren propriu, cu AS Mihăeşti. Dubla campioană a judeţului nostru a fost condusă cu 1-0, prin golul înscris de…  , dar a egalat, în minutul 32, prin Raul Nistor – din penalty. Vasiliu a stabilit scorul la pauză (2-1), pentru Flacăra. În minutul 85, AS Mihăeşti, antrenată de Dumitru Stanca, a punctat pentru 2-2 şi a dus jocul în prelunguri. Aveau să fie 30 de minute de infarct. Mai întâi, în minutul 112, Raul Nistor a marcat pentru 3-1, dar şase minute mai târziu, … a făcut 3-3 şi a dus meciul la loviturile de la 11 metri. Aici, campioana a ratat doar prin Marian Popescu, în timp ce adversara sa – prin Florin Ştefan şi Ilie Cozma.

„Important e că am ajuns în semifinale. E mai puţin concludent că nu am tranşat meciul la sfârşitul celor 90 de minute de joc. În ceea ce priveşte Superliga, nu mai avea prea multe de spus. Pentru a fi, din nou, campioni, trebuie să batem tot până la final. Titlul e de acum doar în mâinile noastre”, a precizat Vasile Ilinca. (L.C.)