AS Mihăești, vicelideră în Liga a V-a. Antrenorul secund, Florin Ștefan, a ajuns la Urgențe după victoria cu Sălătrucel

Echipa din comuna primarului Constantin Barzageanu, AS Mihăești, are un sezon bun. Duminică, 7 noiembrie, formația pregătită de Cătălin Flămânzeanu și Florin Ștefan a obținut un nou succes în Liga a V-a, care a dus-o pe locul 2 în clasament. AS Mihăești s-a impus cu scorul de 4-2 în fața formației Alutus Sălătrucel. Gazdele nu s-au putut bucura pe deplin de acest rezultat. Secundul Florin Ștefan, de pe teren, a ajuns la spital, după ce și-a dislocat umărul.

”Am obținut o victorie fără dubii. Partida cu Sălătrucel a fost una interesantă, cu goluri unul mai frumos decât celălalt. Am intrat la pauză cu un avantaj de două goluri. În minutul 30, după o centrare de pe partea dreaptă, mijlocașul Cristian Pestrea a lovit mingea cu capul, lăsându-l pe portarul advers fără replică. Înainte de fluierul final al primei reprize, «tânărul» și experimentatul Adi Glăvan, dintr-o lovitură liberă de la marginea careului de 16 metri, a trimis mingea în colțul lung: 2-0. După pauză, atacantul Lucian Briceag, printr-o acțiune personal, a dus scorul la 3-0. În minutul 70, pe un moment de relaxare al apărării noastre, am primit gol. Cinci minute mai târziu, după ce a preluat banderola de căpitan, motivat, decarul Laurențiu Popescu a speculat ieșirea portarului advers dintre buturi și cu o execuție magistrală, de la 40 de metri, care i-a lăsat pe spectatori cu gura căscată, a dus scorul la 4-1. La final s-a consemnat 4-2. Președintele clubului, Mircea Amărăzeanu, antrenorii Cătălin Flămânzeanu și Florin Ștefan, sunt mândri de parcursului echipei. I-au felicitat pe jucători pentru rezultatele de până acum. Cătălin Flămânzeanu a dedicat victoria cu Sălătrucel antrenorului secund Florin Ștefan, pentru dăruirea de care a dat dovada în acest joc. Din păcate, Florin a ajuns la Urgențe, după ce și-a dislocat umărul stâng. Arbitrajul a fost de nota 10. Adversarii și componenții brigăzii de arbitri ne-au felicitat. Au fost uimiți și încântați de condițiile extraordinare pe care le avem la Mihăești”, a declarat managerul echipei AS Mihăești, Cristi Rădulescu, după cel mai recent succes.