Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

AS Mihăeşti, prima echipă care reuşeşte, în acest sezon, să o învingă pe Mateeşti

Formaţia din comuna primarului Constantin Bărzăgeanu, AS Mihăeşti, a reuşit să-şi păstreze invincibilitatea pe teren propriu şi mai mult decât atât, să câştige fără să primească gol, deşi a întâlnit echipa cu cele mai bune rezultate din acest sezon, pe Viitorul Mateeşti. Formaţia pregătită de Cătălin Flămânzeanu şi Florin Ştefan s-a impus cu scorul de 2-0 în faţa liderei din Liga a V-a. Ambele goluri au fost marcate în prima repriză. Valentin Horumbă a deschis scorul în minutul 6, iar căpitanul Marinel Mazilu a dublat avantajul formaţiei sale în minutul 28.

”Am dat dovadă de maturitate. Avem jucători cu experienţă şi valoare, care au evoluat chiar şi în Liga a III-a. Am primit vizita liderei din Mateeşti, o echipa tânără şi cu dorinţă de joc, însă, fără falsă modestie, le-am fost superiori adversarilor din toate punctele de vedere. Respect orice echipă şi pe toţi jucătorii care depun eforturi pentru a avea o echipă competitivă. Cu Mateeşti, am gestionat jocul foarte bine de la un capăt la altul şi ne-am creat numeroase alte ocazii de a marca, în afara celor două goluri. Avem o defensivă foarte bună cu «tânărul» Petre Băiaşu în centrul ei, un jucător cu o experienţă mare, care se completează foarte bine cu ceilalţi băieţi, Daniel Mojoiu, Adi Sârbu, Mihai Marian Octavian şi nu numai. Experimentatul portar ”Fyfy” Bălan îi coordonează foarte bine dintre buturi. Toţi jucătorii au respectat în totalitate ceea ce li s-a transmis de la vestiare de către cei doi antrenori care până în acest moment au câştigat toate meciurile de pe propriu, în plus, fără să primim vreun gol. Dedic victoria cu Mateeşti celor doi absenţi din tabăra naostră, care sunt trup şi suflet pentru echipă: preşedintele Mircea Amărăzeanu şi Bogdan Popescu. Felicitări ambelor echipe pentru spectacolul fotbalistic care s-a desfăşurat pe cochetul stadion din Mihăesti! Brigada de arbitri a fost de nota 10, gestionând jocul foarte bine”, a declarat managerul echipei AS Mihăesti, Cristi Rădulescu, la finalul meciului cu Mateeşti.