Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Meciuri întrerupte pe Municipal și la Fedeleșoiu din cauza furtunii

Azi, de la ora 17.00, în Vâlcea au fost programate două meciuri de Liga a III-a. Unul pe Municipal, în Râmnic și altul la Fedeleșoiu. În Zăvoi, Minerul Costești a primit vizita celor de la Gilortul Tg. Cărbunești, iar la Dăești, Viitorul a avut programat jocul cu Viitorul Șelimbăr. Ambele partide au fost întrerupte din cauza condițiilor meteo nefavorabile. O ploaie torențială, însoțită de tunete și fulgere, i-a determinat pe arbitri să trimită echipele la vestiare. Pe Municipal s-a întrerupt în minutul 22, la scorul de 0-0, iar la Fedeleșoiu, în minutul 30, la scorul de 1-0 în favoarea gazdelor. Între timp, s-a mai ameliorat situația și ambele partide au fost reluate. Rămâne de văzut dacă se vor putea încheia.