Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Liga 6Fotbal

Meci cu sute de spectatori, fumigene și atmosfera ca pe marile stadioane, la Liga a VI-a!

Liga a VI-a vâlceană a devenit mai animată din momentul în care au revenit în competiție câteva echipe de tradiție. Sâmbătă, după-amiază, de exemplu, s-a disputat, pe terenul de la Olanu, primul meci după opt ani de pauză. A fost atmosferă ca pe marile stadioane. Sute de spectatori, fumigene, scandări și un rezultat care a mulțumit gazdele. ACS Olanu s-a impus în confruntarea cu Vaideeni cu scorul de 3-1. Au marcat pentru formația câștigătoare: Robert Rădulescu și Alexandru Eduard Ilie, de două ori.

”Avem planuri mari pentru viitor. Acesta este doar începutul. Urmăm pașii, vrem să luăm lucrurile treptat. Ne bazăm pe jucători de pe plan local. Pe viitor poate că vor veni și jucători de la cluburi mari, de la academii de tradiție. Vrem să promovăm în Liga a V-a, apoi să ajungem și în Liga a IV-a. S-a creat emulație în jurul echipei. A fost o atmosferă frumoasă la primul meci jucat la Olanu după opt ani de pauză, cu galerie, fumigene și tot ce trebuie. Începutul e bun, ne dă încredere”, a precizat Nicolae Florin, (de la X-Residence), cel care susține proiectul sportiv de la Olanu. Alături de acesta a venit și Leo Ștefan, ultima dată la Olympic Rm. Vâlcea, care a și jucat în partida cu Vaideeni, pentru Olanu.