Liga 6

Măgura Slătioara a avut victoria în mână la Genuneni. A pierdut meciul din cauza ratărilor

Duminică, 21 noiembrie, Sportul Genuneni a primit vizita formaţiei Măgura Slătioara, într-un meci contând pentru etapa a VIII-a din Seria Vest a Ligii a VI-a. Oaspeţii păreau favoriţi prin prisma rezultatelor de până acum. Gazdele aveau doar o victorie înaintea acestui meci. Au obţinut-o pe a doua. Măgura Slătioara a căzut pradă ratărilor uriaşe, în special din prima repriză.

Robert Nicolăescu a adus formaţia din Slătioara în avantaj după 10 minute de joc, iar Bodescu, Angheluţă şi Olan au trecut în câteva rânduri pe lângă majorarea diferenţei. Nu au valorificat ocaziile avute, iar spre finalul reprizei jocul s-a schimbat. Formaţia coordonată de Daniel Călugăriţoiu şi Liviu Cioboată a egalat în minutul 37, după o centrarea a lui ”Colivă” Nicolescu, din dreapta. ”Royală” (Roescu) a trimis balonul în plasă. 1-1 a fost şi la pauză. La şapte minute de la reluare, Măgura a avut şansa de a trece din nou în avantaj. A obţinut un penalty, după ce un apărător de la Genuneni a oprit mingea cu mâna. Bodescu a ratat din punctul cu var. A trimis mingea în transversală. Meciul a fost decis în minutul 83, de către Tiberiu Oprea. Fundaşul celor de la Genuneni a executat perfect o lovitură liberă, de la peste 20 de metri. Pe final, oaspeţii au rămas în inferioritate. Smedoiu a primit al doilea galben. 2-1 a fost scorul final.