Liga IVFotbal

Mădulari s-a desprins pe final la Drăgășani. Bobi Mihăilă a ajuns la spital

Sâmbătă, la Drăgășani, Atletic, din localitate, a dat piept cu CS Mădulari. A fost un meci special, între două formații care se cunosc foarte bine. O bună parte din jucătorii de la Drăgășani, inclusiv antrenorul Marius Munteanu, au activat la Mădulari. S-a jucat cu ambiție. Oaspeții au ratat mult, ca de obicei. A fost o primă repriză fără goluri. Gazdele au deschis scorul în minutul 55. Cruceru a marcat. În minutul 60, formația pregătită de Octavian Marinescu a egalat prin Florin Ciocan.

Echilibrul s-a păstrat până aproape de final. Mădulărenii s-au desprins în minutul 88. Moldoveanu, după alte ratări, a adus formația primarului Daniel Dimulescu în avantaj (1-2). În prelungiri, drăgășănenii au mai cedat de alte două ori. Bărzăgeanu a dus scorul la 1-3, iar Pașoi, din penalty, a închis tabela la 1-4. Partida a fost umbrită și de o accidentare. Bobi Mihăilă, atacantul de la Mădulari, a ieșit de pe teren după aproximativ 15 minute de joc. A căzut cu cotul sub el și s-a lovit la coaste. De la teren, a ajuns direct la spital. L-a însoțit Mihai Hăloiu. Ambii s-au întors până la finalul meciului. Din fericire, pare să nu fie ceva foarte grav. Costa nu e fisurată. Mădulari mai are de jucat două meciuri. Miercuri, 30 noiembrie, merge la Mateești, pentru restanța cu Viitorul, iar sâmbătă încheie turul pe teren propriu cu un derby, un meci contra liderei, Sparta.