Locul 2 pentru SCM, la finalul turului Ligii a IV-a! Ceapă are 17 goluri marcate pentru trupa din Zăvoi

Turul Ligii a IV-a vâlcene s-a încheiat. SCM s-a despărţit de 2022 cu un succes. A câştigat la scor de tenis, cu 6-1, confruntarea din deplasare, cu Malaia. Soarta întâlnirii a fost decisă, practic, din prima repriză. 4-1 pentru oaspeţi s-a consemnat după 45 de minute. La partida disputată la munte, pentru formaţia pregătită de Gabi Mangalagiu a marcat de patru ori Grigore Ceapă. A urcat pe podium în topul golgheterilor Ligii a IV-a, ajungând la un total de 17 goluri în prima parte a sezonului. E cel mai prolific jucător din Zăvoi. În topul golgheterilor la SCM e urmat de Radu Georgescu (11 goluri). Rotaru şi Neacşu au mai punctat, pentru trupa râmniceană, la Malaia. SCM iernează pe locul secund.