Acasă Liga 6 Liga a VI-a / Sezon 2021-2022

Liga a VI-a / Sezon 2021-2022

558
0

SERIA EST

Etapa 8

• Sâmbătă, 20 noiembrie:
AS Făureşti – Comerţul Roeşti            3-1
Faurul Livezi – Olteţul Zătreni            1-2
Luceafărul Pesceana – Recolta Laloşu 4-1
Ştiinţa Roşiile – AS Creţeni                1-1
Zorile Scundu – Olteţul Bălceşti 2014 0-2
Cerna Copăceni a stat

Clasament

1. OLTEŢUL Zătreni            8 8 0 0 30-9   24p
2. ŞTIINŢA Roşiile             7 5 1 1 17-11  16p
3. COMERŢUL Roeşti          8 4 0 4 22-15 12p
4. RECOLTA Laloşu             8 3 2 3 10-11 11p
5. FAURUL Livezi               7 2 3 2 12-11    9p
6. CERNA Copăceni            7 3 3 1 11-11   9p
7. AS Făureşti                   6 3 0 3 12-13    9p
8. OLTEŢUL Bălceşti 2014  7 3 1 3 16-15    8p
9. LUCEAFĂRUL Pesceana  7 2 1 4 15-20    7p
10. AS Creţeni                  7 1 1 5 9-22      4p
11. ZORILE Scundu           6 0 1 5 3-19      1p

Etapa 9

• Duminică, 28 noiembrie:
Comerţul Roeşti – Faurul Livezi           (Ora 11.00)
Olteţul Bălceşti 2014 – Ştiinţa Roşiile  (Ora 11.00)
AS Creţeni – Luceafărul Pesceana       (Ora 11.00)
Recolta Laloşu – AS Făureşti              (Ora 11.00)
Cerna Copăceni – Zorile Scundu         (Ora 11.00)
Olteţul Zătreni – stă

SERIA VEST

Etapa 8

• Duminică, 21 noiembrie:
Viitorul Pietrari – Montana Iz. Rece           5-1
Oltul Dăeşti – Viitorul P. Măglaşi               3-3
Păstorul Vaideeni – AS Oteşani                 3-0
*) oaspeţii au refuzat să intre pe teren
Sportul Genuneni– Măgura Slătioara         2-1
Forestierul Romani – AS Popeşti 2016       3-5
Atletico Rm. Vâlcea – Progresul Măldăreşti 0-6

Clasament

1. AS Popeşti 2016                8 6 1 1 36-10 19p
2. VIITORUL P. Măglaşi          8 5 3 0 30-12 18p
3. VIITORUL Pietrari              8 5 2 1 50-18 17p
4. PROGRESUL Măldăreşti      8 5 0 3 25-10 15p
5. OLTUL Dăeşti                    8 4 2 2 45-25 14p
6. MĂGURA Slătioara             8 4 1 3 28-15 13p
7. AS FORESTIERUL Romani  8 4 1 3 24-21  13p
8. PĂSTORUL Vaideeni          8 3 1 4 20-25  10p
9. SPORTUL Genuneni           8 1 4 3 17-21   7p
10. Viitorul Oteşani               8 2 0 6 15-28   6p
11. MONTANA Izvorul Rece    8 1 1 6 16-32   4p
12. ATLETICO FC Rm. Vâlcea 8 0 0 8 4-93     0p

Etapa 9

• Sâmbătă, 27 noiembrie:
Montana Iz. Rece – Oltul Dăeşti                (Ora 14.00)
Viitorul P. Măglaşi – AS Oteşani                 (Ora 14.00)
Progresul Măldăreşti – Forestierul Romani (Ora 14.00)
AS Popeşti 2016 – Sportul Genuneni         (Ora 14.00)
Mpgura Slătioara – Viitorul Pietrari            (Ora 14.00)
Păstorul Vaideeni – Atletico Rm. Vâlcea     (Ora 14.00)
*) datele şi orele de disputare ale partidelor pot suferi modificări