Acasă Liga 6 Liga a VI-a / Sezon 2021-2022

Liga a VI-a / Sezon 2021-2022

362
0

SERIA EST

Etapa 7

• Duminică, 14 noiembrie:
Comerţul Roeşti – Luceafărul Pesceana 2-3
Olteţul Zătreni – AS Făureşti                2-1
AS Creţeni – Zorile Scundu                  4-1
Recolta Laloşu – Ştiinţa Roşiile             2-3
Olteţul Bălceşti 2014 – Cerna Copăceni 2-2
Faurul Livezi a stat

Clasament

1. OLTEŢUL Zătreni            7 7 0 0 28-8   21p
2. ŞTIINŢA Roşiile              6 5 0 1 16-10 15p
3. COMERŢUL Roeşti          7 4 0 3 21-12 12p
4. RECOLTA Laloşu             7 3 2 2 9-7    11p
5. FAURUL Livezi                6 2 3 1 11-9    9p
6. CERNA Copăceni            7 3 3 1 11-11  9p
7. AS Făureşti                   5 2 0 3 9-12    6p
8. OLTEŢUL Bălceşti 2014   6 2 1 3 14-15  5p
9. LUCEAFĂRUL Pesceana   6 1 1 4 11-19  4p
10. AS Creţeni                   6 1 0 5 8-21   3p
11. ZORILE Scundu            5 0 1 4 3-17   1p

Etapa 8

• Sâmbătă, 20 noiembrie:
AS Făureşti – Comerţul Roeşti           (Ora 14.00)
Faurul Livezi – Olteţul Zătreni            (Ora 14.00)
Luceafărul Pesceana – Recolta Laloşu (Ora 14.00)
Ştiinţa Roşiile – AS Creţeni                (Ora 14.00)
Zorile Scundu – Olteţul Bălceşti 2014 (Ora 14.00)
Cerna Copăceni – stă

SERIA VEST

Etapa 7

• Sâmbătă, 13 noiembrie:
Montana Iz. Rece – Sportul Genuneni     2-2
Viitorul P. Măglaşi – Viitorul Pietrari        2-2
AS Oteşani – Oltul Dăeşti                      3-4
AS Popeşti 2016 – Atletico Rm. Vâlcea  17-0
Măgura Slătioara – Forestierul Romani    1-1
Progresul Măldăreşti – Păstorul Vaideeni 1-3

Clasament

1. VIITORUL P. Măglaşi               7 5 2 0 27-9    17p
2. AS Popeşti 2016                     7 5 1 1 31-7    16p
3. VIITORUL Pietrari                   7 4 2 1 45-17  14p
4. OLTUL Dăeşti                         7 4 1 2 42-22  13p
5. MĂGURA Slătioara                  7 4 1 2 27-13  13p
6. AS FORESTIERUL Romani        7 4 1 2 21-16  13p
7. PROGRESUL Măldăreşti           7 4 0 3 19-10  12p
8. PĂSTORUL Vaideeni                7 2 1 4 17-25    7p
9. Viitorul Oteşani                      7 2 0 5 15-25    6p
10. SPORTUL Genuneni              7 0 4 3 15-20    4p
11. MONTANA Izvorul Rece         7 1 1 5 15-27    4p
12. ATLETICO FC Rm. Vâlcea      7 0 0 7 4-87      0p

Etapa 8

• Duminică, 21 noiembrie:
Viitorul Pietrari – Montana Iz. Rece              (Ora 11.00)
Oltul Dăeşti – Viitorul P. Măglaşi                  (Ora 11.00)
Păstorul Vaideeni – AS Oteşani                    (Ora 11.00)
Sportul Genuneni– Măgura Slătioara            (Ora 11.00)
Forestierul Romani – AS Popeşti 2016          (Ora 11.00)
Atletico Rm. Vâlcea – Progresul Măldăreşti   (Ora 11.00)
*) datele şi orele de disputare ale partidelor pot suferi modificări