LIGA A III-A / SERIA A III-A
Rezultatele etapei a XVI-a (prima din retur)
• Vineri, 3 martie:
CS „U” Craiova II – ACS Şirineasa 2-1 (2-1)
Au marcat: Lucian Buzan (32), Andrei Burlacu (44, penalti) / Ştefan Răcăreanu (13)
CS Mioveni II – FC Voluntari II 0-1 (0-1)
A marcat: Raphael Stănescu (45)
Atletic Bradu – Flacăra Moreni 1-2 (1-1)
Au marcat: Alexandru Dumitrache (39) / Alberto Tocan (24), Iulian Drăgan (58)
Concordia Chiajna II – ACSO Filiaşi 6-2 (3-2)
Au marcat: Florin Păun (7, 21), Daniel Rogoveanu (10, 79 – ultimul din penalti), Marius Cocîrlă (82), Adrian Diaconu (89) / Fabian Cruşoveanu (27), Nicuşor Neacşu (41)
SCM Piteşti – CS Podari 4-0 (3-0)
Au marcat: Cosmin Căpăţână (8, 19, 50), Ionuţ Năstăsie (90+2, penalti)
• Sâmbătă, 4 martie:
Urban Titu – Sporting Roşiori 0-2 (0-0)
Au marcat: Eugen Matei (59, autogol), Cosmin Călin (72)
FC Aninoasa – FCM Alexandria 1-1 (1-0)
Au marcat: Tiberiu Calonfir (20) / Cosmin Popescu (75)
A stat – Steaua Bucureşti II
Clasament
1. SCM Piteşti 15 12 3 0 40- 7 39p.
2. FC Voluntari II 15 7 5 3 28-18 26p.
3. Sporting Roşiori 15 7 3 5 22-19 24p.
4. Atletic Bradu 15 6 4 5 25-25 22p.
5. FCM Alexandria 15 6 4 5 15-16 22p.
6. Flacăra Moreni 15 5 6 4 22-15 21p.
7. ACSO Filiaşi 15 5 6 4 22-18 21p.
8. FC Aninoasa 15 4 8 3 17-13 20p.
9. CS Mioveni II 15 5 4 6 19-23 19p.
10. Concordia Chiajna II 15 5 4 6 15-20 19p.
11. FCSB II 14 5 3 6 23-28 18p.
12. CS „U” Craiova II 15 4 3 8 19-25 15p.
13. CS Şirineasa 15 5 0 10 12-30 15p.
14. CS Podari 15 3 4 8 16-27 13p.
15. Urban Titu 15 2 5 8 19-30 11p.
*) echipa clasată pe locul 1 va promova în Liga a II-a
*) echipele clasate pe locurile 13, 14 şi 15 vor retrograda în eşalonul inferior
Programul etapei a XVII-a
• Vineri, 10 martie:
ACS Şirineasa – CS Mioveni II (Ora 15.00)
FC Voluntari II – Atletic Bradu (Ora 15.00)
ACSO Filiaşi – SCM Piteşti (Ora 15.00)
• Sâmbătă, 11 martie:
Flacăra Moreni – Urban Titu (Ora 15.00)
Sporting Roşiori – Concordia Chiajna II (Ora 15.00)
CS Podari – FC Aninoasa (Ora 15.00)
Steaua Bucureşti II – CS „U” Craiova II (Ora 15.00)
FCM Alexandria – Stă