Acasă Liga II LIGA a II-a (SEZON 2020-2021)

LIGA a II-a (SEZON 2020-2021)

21
0
Etapa a VI-a

• Vineri, 2 octombrie:
FC Rapid – Concordia Chiajna 4-2 (1-2)

• Sâmbătă, 3 octombrie:
Farul Constanţa – Metaloglobus 1-2 (0-1)
CSM Reşiţa – Unirea Slobozia 0-3 (0-1)
Ripensia Timişoara – Gloria Buzău 2-1 (1-1)
Miercurea Ciuc – ASU Poli Timişoara 2-0 (0-0)
Dunărea Călăraşi – Aerostar Bacău 3-2 (2-1)
Viitorul P. Tg. Jiu – Petrolul Ploieşti 1-1 (1-1)
Comuna Recea – FC U Craiova 3-3 (1-1)

• Luni, 5 octombrie:
U Cluj – Pandurii Târgu Jiu 2-0 (2-0)

• Marţi, 6 octombrie:
CS Mioveni – Turris Turnu Măgurele 0-0
CSM Slatina a stat

Etapa a VII-a

• Vineri, 9 octombrie:
ASU Poli Timişoara – Dunărea Călăraşi (Ora 19.30)

• Sâmbătă, 10 octombrie:
Aerostar Bacău – Viitorul P. Târgu Jiu (Ora 11.00)
Gloria Buzău – Miercurea Ciuc (Ora 11.00)
Unirea Slobozia – Ripensia Timişoara (Ora 11.00)
Metaloglobus – CSM Reşiţa (Ora 11.00)
Concordia Chiajna – CS Mioveni (Ora 16.45)
FC U Craiova – FC Rapid (Ora 20.45)

• Duminică, 11 octombrie:
Pandurii Târgu Jiu – Farul Constanţa (Ora 11.00)

• Luni, 12 octombrie:
Turris Turnu Măgurele – U Cluj (Ora 19.30)

• Miercuri, 28 octombrie:
Petrolul Ploieşti – CSM Slatina (Ora 15.00)
Comuna Recea stă

Clasament

1. FC ”U” Craiova 6 4 2 0 16-9 14p.
2. Fotbal Club Rapid 6 4 1 1 14-7 13p.
3. Dunărea Călăraşi 5 4 0 1 9-4 12p.
4. ASU Poli Timişoara 6 3 2 1 5-3 11p.
5. Petrolul Ploieşti 6 3 1 2 13-5 10p.
6. Universitatea Cluj 6 3 1 2 7-4 10p.
7. Turris Tr. Măgurele 6 2 3 1 11-6 9p.
8. Metaloglobus 5 2 3 0 6-4 9p.
9. Concordia Chiajna 6 2 2 2 13-10 8p.
10. Csikszereda M. Ciuc 5 2 1 2 7-6 7p.
11. Farul Constanţa 5 2 1 2 7-7 7p.
12. Unirea Slobozia 5 2 1 2 6-6 7p.
13. CS Mioveni 6 1 4 1 2-2 7p.
14. Viitorul Pandurii Tg. Jiu 5 2 1 2 10-12 7p.
15. CSM Reşiţa 5 2 1 2 2-7 7p.
16. Gloria Buzău 6 1 3 2 6-7 6p.
17. Ripensia Timişoara 5 2 0 3 5-12 6p.
18. Fotbal Comuna Recea 6 1 1 4 8-14 4p.
19. CSM Slatina 5 1 0 4 4-8 3p.
20. Aerostar Bacău 6 1 0 5 5-10 3p.
21. Pandurii Tg. Jiu 5 0 0 5 2-15 0p.

Etapa a VIII-a

• Sâmbătă, 17 octombrie:
FC Rapid – CS Mioveni _-_
U Cluj – Concordia Chiajna _-_
Farul Constanţa – Turris Tr. Măgurele _-_
CSM Reşiţa – Pandurii Târgu Jiu _-_
Ripensia Timişoara – Metaloglobus _-_
Miercurea Ciuc – Unirea Slobozia _-_
Dunărea Călăraşi – Gloria Buzău _-_
Viitorul P. Tg. Jiu – ASU Poli Timişoara _-_
CSM Slatina – Aerostar Bacău _-_
Comuna Recea – Petrolul Ploieşti _-_
FC U Craiova stă