Acasă Clasamente LIGA a II-a / PROGRAM SEZON 2021-2022

LIGA a II-a / PROGRAM SEZON 2021-2022

52
0

Etapa 1 – 31 iulie 2021

SC FC RIPENSIA TIMIŞOARA – DUNĂREA CĂLĂRAŞI
FC UNIREA DEJ – UNIREA 04 SLOBOZIA
CSC 1599 ŞELIMBĂR – AFC 1919 DACIA UNIREA BRĂILA
ACS FC BRAŞOV STEAGUL RENAŞTE – VIITORUL PANDURII TG. JIU
CSA STEAUA – AFK CSIKSZEREDA
AFC ASTRA – FC METALOGLOBUS BUCUREŞTI
ACS PETROLUL 52 – ACSM POLITEHNICA IAŞI
CS CONCORDIA CHIAJNA – AFC UNIREA CONSTANŢA
AFC HERMANNSTADT – FC BUZĂU
FC UNIVERSITATEA CLUJ – SSU POLITEHNICA TIMIŞOARA

Etapa 2 – 7 august 2021

DUNĂREA CĂLĂRAŞI – SSU POLITEHNICA TIMIŞOARA
FC BUZĂU – FC UNIVERSITATEA CLUJ
AFC UNIREA CONSTANŢA – AFC HERMANNSTADT
ACSM POLITEHNICA IAŞI – CS CONCORDIA CHIAJNA
FC METALOGLOBUS BUCUREŞTI – ACS PETROLUL 52
AFK CSIKSZEREDA – AFC ASTRA
VIITORUL PANDURII TG. JIU – CSA STEAUA
AFC 1919 DACIA UNIREA BRĂILA – ACS FC BRAŞOV STEAGUL RENAŞTE
UNIREA 04 SLOBOZIA – CSC 1599 ŞELIMBĂR
SC FC RIPENSIA TIMIŞOARA – FC UNIREA DEJ

Etapa 3 – 14 august 2021

FC UNIREA DEJ – DUNĂREA CĂLĂRAŞI
CSC 1599 ŞELIMBĂR – SC FC RIPENSIA TIMIŞOARA
ACS FC BRAŞOV STEAGUL RENAŞTE – UNIREA 04 SLOBOZIA
CSA STEAUA – AFC 1919 DACIA UNIREA BRĂILA
AFC ASTRA – VIITORUL PANDURII TG. JIU
ACS PETROLUL 52 – AFK CSIKSZEREDA
CS CONCORDIA CHIAJNA – FC METALOGLOBUS BUCUREŞTI
AFC HERMANNSTADT – ACSM POLITEHNICA IAŞI
FC UNIVERSITATEA CLUJ – AFC UNIREA CONSTANŢA
SSU POLITEHNICA TIMIŞOARA – FC BUZĂU

Etapa 4 – 21 august 2021

DUNĂREA CĂLĂRAŞI – FC BUZĂU
AFC UNIREA CONSTANŢA – SSU POLITEHNICA TIMIŞOARA
ACSM POLITEHNICA IAŞI – FC UNIVERSITATEA CLUJ
FC METALOGLOBUS BUCUREŞTI – AFC HERMANNSTADT
AFK CSIKSZEREDA – CS CONCORDIA CHIAJNA
VIITORUL PANDURII TG. JIU – ACS PETROLUL 52
AFC 1919 DACIA UNIREA BRĂILA – AFC ASTRA
UNIREA 04 SLOBOZIA – CSA STEAUA
SC FC RIPENSIA TIMIŞOARA – ACS FC BRAŞOV STEAGUL RENAŞTE
FC UNIREA DEJ – CSC 1599 ŞELIMBĂR

Etapa 5 – 28 august 2021

CSC 1599 ŞELIMBĂR – DUNĂREA CĂLĂRAŞI
ACS FC BRAŞOV STEAGUL RENAŞTE – FC UNIREA DEJ
CSA STEAUA – SC FC RIPENSIA TIMIŞOARA
AFC ASTRA – UNIREA 04 SLOBOZIA
ACS PETROLUL 52 – AFC 1919 DACIA UNIREA BRĂILA
CS CONCORDIA CHIAJNA – VIITORUL PANDURII TG. JIU
AFC HERMANNSTADT – AFK CSIKSZEREDA
FC UNIVERSITATEA CLUJ – FC METALOGLOBUS BUCUREŞTI
SSU POLITEHNICA TIMIŞOARA – ACSM POLITEHNICA IAŞI
FC BUZĂU – AFC UNIREA CONSTANŢA

Etapa 6 – 11 septembrie 2021

DUNĂREA CĂLĂRAŞI – AFC UNIREA CONSTANŢA
ACSM POLITEHNICA IAŞI – FC BUZĂU
FC METALOGLOBUS BUCUREŞTI – SSU POLITEHNICA TIMIŞOARA
AFK CSIKSZEREDA – FC UNIVERSITATEA CLUJ
VIITORUL PANDURII TG. JIU – AFC HERMANNSTADT
AFC 1919 DACIA UNIREA BRĂILA – CS CONCORDIA CHIAJNA
UNIREA 04 SLOBOZIA – ACS PETROLUL 52
SC FC RIPENSIA TIMIŞOARA – AFC ASTRA
FC UNIREA DEJ – CSA STEAUA
CSC 1599 ŞELIMBĂR – ACS FC BRAŞOV STEAGUL RENAŞTE

Etapa 7 – 18 septembrie 2021

ACS FC BRAŞOV STEAGUL RENAŞTE – DUNĂREA CĂLĂRAŞI
CSA STEAUA – CSC 1599 ŞELIMBĂR
AFC ASTRA – FC UNIREA DEJ
ACS PETROLUL 52 – SC FC RIPENSIA TIMIŞOARA
CS CONCORDIA CHIAJNA – UNIREA 04 SLOBOZIA
AFC HERMANNSTADT – AFC 1919 DACIA UNIREA BRĂILA
FC UNIVERSITATEA CLUJ – VIITORUL PANDURII TG. JIU
SSU POLITEHNICA TIMIŞOARA – AFK CSIKSZEREDA
FC BUZĂU – FC METALOGLOBUS BUCUREŞTI
AFC UNIREA CONSTANŢA – ACSM POLITEHNICA IAŞI

Etapa 8 – 25 septembrie 2021

DUNĂREA CĂLĂRAŞI – ACSM POLITEHNICA IAŞI
FC METALOGLOBUS BUCUREŞTI – AFC UNIREA CONSTANŢA
AFK CSIKSZEREDA – FC BUZĂU
VIITORUL PANDURII TG. JIU – SSU POLITEHNICA TIMIŞOARA
AFC 1919 DACIA UNIREA BRĂILA – FC UNIVERSITATEA CLUJ
UNIREA 04 SLOBOZIA – AFC HERMANNSTADT
SC FC RIPENSIA TIMIŞOARA – CS CONCORDIA CHIAJNA
FC UNIREA DEJ – ACS PETROLUL 52
CSC 1599 ŞELIMBĂR – AFC ASTRA
ACS FC BRAŞOV STEAGUL RENAŞTE – CSA STEAUA

Etapa 9 – 2 octombrie 2021

CSA STEAUA – DUNĂREA CĂLĂRAŞI
AFC ASTRA – ACS FC BRAŞOV STEAGUL RENAŞTE
ACS PETROLUL 52 – CSC 1599 ŞELIMBĂR
CS CONCORDIA CHIAJNA – FC UNIREA DEJ
AFC HERMANNSTADT – SC FC RIPENSIA TIMIŞOARA
FC UNIVERSITATEA CLUJ – UNIREA 04 SLOBOZIA
SSU POLITEHNICA TIMIŞOARA – AFC 1919 DACIA UNIREA BRĂILA
FC BUZĂU – VIITORUL PANDURII TG. JIU
AFC UNIREA CONSTANŢA – AFK CSIKSZEREDA
ACSM POLITEHNICA IAŞI – FC METALOGLOBUS BUCUREŞTI

Etapa 10 – 16 octombrie 2021

DUNĂREA CĂLĂRAŞI – FC METALOGLOBUS BUCUREŞTI
AFK CSIKSZEREDA – ACSM POLITEHNICA IAŞI
VIITORUL PANDURII TG. JIU – AFC UNIREA CONSTANŢA
AFC 1919 DACIA UNIREA BRĂILA – FC BUZĂU
UNIREA 04 SLOBOZIA – SSU POLITEHNICA TIMIŞOARA
SC FC RIPENSIA TIMIŞOARA – FC UNIVERSITATEA CLUJ
FC UNIREA DEJ – AFC HERMANNSTADT
CSC 1599 ŞELIMBĂR – CS CONCORDIA CHIAJNA
ACS FC BRAŞOV STEAGUL RENAŞTE – ACS PETROLUL 52
CSA STEAUA – AFC ASTRA

Etapa 11 – 23 octombrie 2021

AFC ASTRA – DUNĂREA CĂLĂRAŞI
ACS PETROLUL 52 – CSA STEAUA
CS CONCORDIA CHIAJNA – ACS FC BRAŞOV STEAGUL RENAŞTE
AFC HERMANNSTADT – CSC 1599 ŞELIMBĂR
FC UNIVERSITATEA CLUJ – FC UNIREA DEJ
SSU POLITEHNICA TIMIŞOARA – SC FC RIPENSIA TIMIŞOARA
FC BUZĂU – UNIREA 04 SLOBOZIA
AFC UNIREA CONSTANŢA – AFC 1919 DACIA UNIREA BRĂILA
ACSM POLITEHNICA IAŞI – VIITORUL PANDURII TG. JIU
FC METALOGLOBUS BUCUREŞTI – AFK CSIKSZEREDA

Etapa 12 – 30 octombrie 2021

DUNĂREA CĂLĂRAŞI – AFK CSIKSZEREDA
VIITORUL PANDURII TG. JIU – FC METALOGLOBUS BUCUREŞTI
AFC 1919 DACIA UNIREA BRĂILA – ACSM POLITEHNICA IAŞI
UNIREA 04 SLOBOZIA – AFC UNIREA CONSTANŢA
SC FC RIPENSIA TIMIŞOARA – FC BUZĂU
FC UNIREA DEJ – SSU POLITEHNICA TIMIŞOARA
CSC 1599 ŞELIMBĂR – FC UNIVERSITATEA CLUJ
ACS FC BRAŞOV STEAGUL RENAŞTE – AFC HERMANNSTADT
CSA STEAUA – CS CONCORDIA CHIAJNA
AFC ASTRA – ACS PETROLUL 52

Etapa 13 – 6 noiembrie 2021

ACS PETROLUL 52 – DUNĂREA CĂLĂRAŞI
CS CONCORDIA CHIAJNA – AFC ASTRA
AFC HERMANNSTADT – CSA STEAUA
FC UNIVERSITATEA CLUJ – ACS FC BRAŞOV STEAGUL RENAŞTE
SSU POLITEHNICA TIMIŞOARA – CSC 1599 ŞELIMBĂR
FC BUZĂU – FC UNIREA DEJ
AFC UNIREA CONSTANŢA – SC FC RIPENSIA TIMIŞOARA
ACSM POLITEHNICA IAŞI – UNIREA 04 SLOBOZIA
FC METALOGLOBUS BUCUREŞTI – AFC 1919 DACIA UNIREA BRĂILA
AFK CSIKSZEREDA – VIITORUL PANDURII TG. JIU

Etapa 14 – 20 noiembrie 2021

DUNĂREA CĂLĂRAŞI – VIITORUL PANDURII TG. JIU
AFC 1919 DACIA UNIREA BRĂILA – AFK CSIKSZEREDA
UNIREA 04 SLOBOZIA – FC METALOGLOBUS BUCUREŞTI
SC FC RIPENSIA TIMIŞOARA – ACSM POLITEHNICA IAŞI
FC UNIREA DEJ – AFC UNIREA CONSTANŢA
CSC 1599 ŞELIMBĂR – FC BUZĂU
ACS FC BRAŞOV STEAGUL RENAŞTE – SSU POLITEHNICA TIMIŞOARA
CSA STEAUA – FC UNIVERSITATEA CLUJ
AFC ASTRA – AFC HERMANNSTADT
ACS PETROLUL 52 – CS CONCORDIA CHIAJNA

Etapa 15 – 27 noiembrie 2021

CS CONCORDIA CHIAJNA – DUNĂREA CĂLĂRAŞI
AFC HERMANNSTADT – ACS PETROLUL 52
FC UNIVERSITATEA CLUJ – AFC ASTRA
SSU POLITEHNICA TIMIŞOARA – CSA STEAUA
FC BUZĂU – ACS FC BRAŞOV STEAGUL RENAŞTE
AFC UNIREA CONSTANŢA – CSC 1599 ŞELIMBĂR
ACSM POLITEHNICA IAŞI – FC UNIREA DEJ
FC METALOGLOBUS BUCUREŞTI – SC FC RIPENSIA TIMIŞOARA
AFK CSIKSZEREDA – UNIREA 04 SLOBOZIA
VIITORUL PANDURII TG. JIU – AFC 1919 DACIA UNIREA BRĂILA

Etapa 16 – 4 decembrie 2021

DUNĂREA CĂLĂRAŞI – AFC 1919 DACIA UNIREA BRĂILA
UNIREA 04 SLOBOZIA – VIITORUL PANDURII TG. JIU
SC FC RIPENSIA TIMIŞOARA – AFK CSIKSZEREDA
FC UNIREA DEJ – FC METALOGLOBUS BUCUREŞTI
CSC 1599 ŞELIMBĂR – ACSM POLITEHNICA IAŞI
ACS FC BRAŞOV STEAGUL RENAŞTE – AFC UNIREA CONSTANŢA
CSA STEAUA – FC BUZĂU
AFC ASTRA – SSU POLITEHNICA TIMIŞOARA
ACS PETROLUL 52 – FC UNIVERSITATEA CLUJ
CS CONCORDIA CHIAJNA – AFC HERMANNSTADT

Etapa 17 – 26 februarie 2022

AFC HERMANNSTADT – DUNĂREA CĂLĂRAŞI
FC UNIVERSITATEA CLUJ – CS CONCORDIA CHIAJNA
SSU POLITEHNICA TIMIŞOARA – ACS PETROLUL 52
FC BUZĂU – AFC ASTRA
AFC UNIREA CONSTANŢA – CSA STEAUA
ACSM POLITEHNICA IAŞI – ACS FC BRAŞOV STEAGUL RENAŞTE
FC METALOGLOBUS BUCUREŞTI – CSC 1599 ŞELIMBĂR
AFK CSIKSZEREDA – FC UNIREA DEJ
VIITORUL PANDURII TG. JIU – SC FC RIPENSIA TIMIŞOARA
AFC 1919 DACIA UNIREA BRĂILA – UNIREA 04 SLOBOZIA

Etapa 18 – 5 martie 2022

DUNĂREA CĂLĂRAŞI – UNIREA 04 SLOBOZIA
SC FC RIPENSIA TIMIŞOARA – AFC 1919 DACIA UNIREA BRĂILA
FC UNIREA DEJ – VIITORUL PANDURII TG. JIU
CSC 1599 ŞELIMBĂR – AFK CSIKSZEREDA
ACS FC BRAŞOV STEAGUL RENAŞTE – FC METALOGLOBUS BUCUREŞTI
CSA STEAUA – ACSM POLITEHNICA IAŞI
AFC ASTRA – AFC UNIREA CONSTANŢA
ACS PETROLUL 52 – FC BUZĂU
CS CONCORDIA CHIAJNA – SSU POLITEHNICA TIMIŞOARA
AFC HERMANNSTADT – FC UNIVERSITATEA CLUJ

Etapa 19 – 12 martie 2022

FC UNIVERSITATEA CLUJ – DUNĂREA CĂLĂRAŞI
SSU POLITEHNICA TIMIŞOARA – AFC HERMANNSTADT
FC BUZĂU – CS CONCORDIA CHIAJNA
AFC UNIREA CONSTANŢA – ACS PETROLUL 52
ACSM POLITEHNICA IAŞI – AFC ASTRA
FC METALOGLOBUS BUCUREŞTI – CSA STEAUA
AFK CSIKSZEREDA – ACS FC BRAŞOV STEAGUL RENAŞTE
VIITORUL PANDURII TG. JIU – CSC 1599 ŞELIMBĂR
AFC 1919 DACIA UNIREA BRĂILA – FC UNIREA DEJ
UNIREA 04 SLOBOZIA – SC FC RIPENSIA TIMIŞOARA

*) echipele participante vor juca fiecare cu fiecare o singură dată în sezonul regular, urmând ca apoi să fie repartizate, pe baza clasamentului, în cea de-a doua fază a competiţiei, play-off sau play-out.
*) primele 6 clasate la finalul sezonului regular îşi vor disputa locurile de promovare într-un play-off. De această dată, partidele se vor juca tur-retur, rezultând astfel încă 10 meciuri pentru fiecare formaţie.
*) la finalul play-off-ului, primele două clasate vor promova direct în Liga 1, în timp ce ocupantele locurilor 3 şi 4 vor disputa un meci de baraj cu locurile 8 şi 7 din play-out-ul Ligii 1.
*) echipele de pe locurile 7-20 la finalul sezonului regular vor fi repartizate în două serii de play-out, disputând doar un tur de 7 etape, care va asigura încă şase meciuri pentru fiecare echipă