Acasă Liga Nationala LIGA FLORILOR / SEZON 2020-2021

LIGA FLORILOR / SEZON 2020-2021

65
0

Etapa a 22-a

• Joi, 13 mai:
Dacia Mioveni – Activ Prahova Ploieşti 26-22
”U” Cluj – Rapid Bucureşti 24-35
SCM Craiova – HC Zalău 25-24
Măgura Cisnădie – CSM Slatina 27-28
SCM Râmnicu Vâlcea – SCM Gloria Buzău 34-23
HC Dunărea Brăila – Gloria Bistriţa 28-23
CSM Bucureşti – Minaur Baia Mare 37-26
CSM Galaţi a stat

Etapa a 23-a

• Sâmbătă, 15 mai:
Dunărea Brăila – SCM Râmnicu Vâlcea 23-29
Minaur Baia Mare – Măgura Cisnădie 27-23
Gloria Bistriţa – CSM Bucureşti 25-29
CSM Galaţi – Dacia Mioveni 24-25
CSM Slatina – ”U” Cluj 31-21
Activ Prahova Ploieşti – SCM Gloria Buzău 17-27
Rapid Bucureşti – SCM Craiova 20-20
HC Zalău a stat

Etapa a 24-a

• Duminică, 16 mai:
Măgura Cisnădie – Gloria Bistriţa 21-19
Dacia Mioveni – HC Zalău 20-25
CSM Bucureşti – HC Dunărea Brăila 34-26
”U” Cluj – Minaur Baia Mare 24-31
SCM Gloria Buzău – CSM Galaţi 30-27
SCM Râmnicu Vâlcea – Activ Prahova Ploieşti 37-24
SCM Craiova – CSM Slatina 22-27
Rapid Bucureşti a stat
*) meciurile s-au disputat la Rm. Vâlcea, în Sala Traian şi Sala Energetic

Clasament

1. CSM Bucureşti           23 22 1 0 692-509 67p.
2. Minaur Baia Mare        22 19 1 2 630-544 58p.
3. SCM Rm. Vâlcea         22 19 0 3 632-485 57p.
4. SCM Gloria Buzău       22 13 2 7 537-522 41p.
5. Măgura Cisnădie         23 13 1 9 591-531 40p.
6. Rapid Bucureşti          22 10 4 8 533-513 34p.
7. Dunărea Brăila           22 11 1 10 564-560 34p.
8. HC Zalău                   22 11 0 11 540-544 33p.
9. Gloria Bistriţa-Năsăud 23 10 0 13 539-551 30p.
10. SCM Craiova             22 8 1 13 514-532 25p.
11. CSM Slatina              23 8 1 14 520-559 25p.
12. Dacia Mioveni            22 8 0 14 517-576 24p.
13. CSM Galaţi               22 3 1 18 507-616 10p.
14. Universitatea Cluj      22 3 1 18 543-656 9p.
15. Activ Prahova Ploieşti 22 1 2 19 460-621 5p.
*) CSU Cluj-Napoca (-1pts conform deciziei ccd nr 2 din 26.05.2020)

Etapa a 25-a

• Joi, 20 mai:
Gloria Bistriţa – ”U” Cluj (Ora 10.30)
CSM Galaţi – Activ Prahova Ploieşti (Ora 12.00)
Minaur Baia Mare – SCM Craiova (Ora 13.15)
Rapid Bucureşti – Dacia Mioveni 2012 (Ora 14.45)
HC Dunărea Brăila – Măgura Cisnădie (Ora 16.00)
HC Zalău – SCM Gloria Buzău (Ora 17.30)
CSM Bucureşti – SCM Râmnicu Vâlcea (Ora 18.30)
CSM Slatina – stă

Etapa a 26-a

• Sâmbătă, 22 mai:
SCM Râmnicu Vâlcea – CSM Galaţi (Ora 10.15)
SCM Gloria Buzău – Rapid Bucureşti (Ora 11.00)
”U” Cluj – Dunărea Brăila (Ora 13.00)
Măgura Cisnădie – CSM Bucureşti (Ora 14.30)
SCM Craiova – Gloria Bistriţa (Ora 15.45)
Dacia Mioveni 2012 – CSM Slatina (Ora 17.10)
Activ Prahova Ploieşti – HC Zalău (Ora 19.45)
Minaur Baia Mare – stă

Etapa a 27-a

• Duminică, 23 mai:
CSM Bucureşti – ”U” Cluj (Ora 11.00)
Minaur Baia Mare – Dacia Mioveni 2012 (Ora 11.30)
Dunărea Brăila – SCM Craiova (Ora 14.15)
Măgura Cisnădie – SCM Râmnicu Vâlcea (Ora 14.30)
CSM Slatina – SCM Gloria Buzău (Ora 17.00)
HC Zalău – CSM Galaţi (Ora 17.10)
Rapid Bucureşti – Activ Prahova Ploieşti (Ora 19.45)
Gloria Bistriţa – stă
*) meciurile se vor disputa la Sf. Gheorghe