Acasă Liga Nationala LIGA FLORILOR / SEZON 2020-2021

LIGA FLORILOR / SEZON 2020-2021

92
0

Etapa a 20-a

• Miercuri, 5 mai:
Gloria Bistriţa – Minaur Baia Mare 26-31

• Joi, 6 mai:
”U” Cluj – CSM Galaţi 25-31
SCM Râmnicu Vâlcea – Dacia Mioveni 2012 32-20
HC Dunărea Brăila – CSM Slatina 30-27
SCM Craiova – Activ Prahova Ploieşti 31-22
Măgura Cisnădie – HC Zalău 24-26
CSM Bucureşti – Rapid Bucureşti 27-22
SCM Gloria Buzău – a stat

Etapa a 21-a

• Vineri, 7 mai:
SCM Gloria Buzău – Dacia Mioveni 19-21
CSM Galaţi – SCM Craiova 22-28
CSM Slatina – CSM Bucureşti 22-29
Rapid Bucureşti – Măgura Cisnădie 22-28
HC Zalău – ”U” Cluj 30-22
Gloria Bistriţa – SCM Râmnicu Vâlcea 20-27
Minaur Baia Mare – HC Dunărea Brăila (Amânat)
Activ Prahova Ploieşti a stat

Clasament

1. CSM Bucureşti            20 19 1 0 592-432 58p.
2. Minaur Baia Mare         19 17 1 1 546-460 52p.
3. SCM Rm. Vâlcea       19 16 0 3 532-415 48p.
4. Măgura Cisnădie          20 12 1 7 520-457 37p.
5. SCM Gloria Buzău        19 11 2 6 457-444 35p.
6. Dunărea Brăila             19 10 1 8 487-474 31p.
7. Rapid Bucureşti            20 9 3 8 478-469 30p.
8. Gloria Bistriţa-Năsăud   20 10 0 10 472-473 30p.
9. HC Zalău                     20 10 0 10 491-499 30p.
10. SCM Craiova              19 7 0 12 447-461 21p.
11. Dacia Mioveni 2012     19 6 0 13 446-505 18p.
12. CSM Slatina               20 5 1 14 434-489 16p.
13. CSM Galaţi                 20 3 1 16 456-561 10p.
14. Universitatea Cluj       19 3 1 15 474-559 9p.
15. Activ Prahova Ploieşti  19 1 2 16 397-531 5p.
*) CSU Cluj-Napoca (-1pts conform deciziei ccd nr 2 din 26.05.2020)

Etapa a 22-a

• Joi, 13 mai:
Dacia Mioveni – Activ Prahova Ploieşti (Ora 10.30)
”U” Cluj – Rapid Bucureşti (Ora 12.00)
SCM Craiova – HC Zalău (Ora 13.15)
Măgura Cisnădie – CSM Slatina (Ora 14.45)
SCM Râmnicu Vâlcea – SCM Gloria Buzău (Ora 16.00)
HC Dunărea Brăila – Gloria Bistriţa (Ora 17.30)
CSM Bucureşti – Minaur Baia Mare (Ora 18.30)
CSM Galaţi – stă

Etapa a 23-a

• Sâmbătă, 15 mai:
Dunărea Brăila – SCM Râmnicu Vâlcea (Ora 11.00)
Minaur Baia Mare – Măgura Cisnădie (Ora 12.00)
Gloria Bistriţa – CSM Bucureşti (Ora 14.30)
CSM Galaţi – Dacia Mioveni (Ora 14.45)
CSM Slatina – ”U” Cluj (Ora 17.10)
Activ Prahova Ploieşti – SCM Gloria Buzău (Ora 17.30)
Rapid Bucureşti – SCM Craiova (Ora 19.45)
HC Zalău – stă

Etapa a 24-a

• Duminică, 16 mai:
Măgura Cisnădie – Gloria Bistriţa (Ora 11.00)
Dacia Mioveni – HC Zalău (Ora 12.00)
CSM Bucureşti – HC Dunărea Brăila (Ora 14.30)
”U” Cluj – Minaur Baia Mare (Ora 14.45)
SCM Gloria Buzău – CSM Galaţi (Ora 17.10)
SCM Râmnicu Vâlcea – Activ Prahova Ploieşti (Ora 17.30)
SCM Craiova – CSM Slatina (Ora 19.45)
Rapid Bucureşti – stă
*) meciurile se dispută la Rm. Vâlcea, în Sala Traian şi Sala Energetic