LIGA A V-A

SERIA NORD

Rezultatele etapei a XVIII-a (prima din retur)

• Sâmbătă, 26 martie:
Oltul Dăeşti – Rapid Stoeneşti            7-1
Forestierul Romani – AS Căzăneşti            6-3
AS Oteşani – Cerna Copăceni            3-2
Progresul Berbeşti – Tineretul Surpatele        11-0
Olteţul Alunu – AS Bărbăteşti            3-3
Expert Paints Căzăneşti – Măgura Slătioara        1-0
Montana Izv. Rece – Prim Stroeşti            4-1
ALX Port Vale Mateeşti – Păstorul Vaideeni        4-1

Clasament

1. AS Bărbăteşti        16     13   3     0     75-17     42p.
2. ALX Port Vale Mateeşti    16     11   2     3     77-33     35p.
3. Oltul Dăeşti        16     11   2     3     62-46     35p.
4. Păstorul Vaideeni        16     11   1     4     60-27     34p.
5. Progresul Berbeşti        16     10   1     5     67-38     31p.
6. Măgura Slătioara        16       9   2     5     50-31     29p.
7. AS Oteşani        16       9   1     6     64-49     28p.
8. Forestierul Romani    16       8   3     5     44-30     27p.
9. Cerna Copăceni         16       6   2     8     45-57     20p.
10. Rapid Stoeneşti        16       5   3     8     38-51     18p.
11. Expert Paints Căzăneşti    16       6   0   10     26-44     18p.
12. Prim Stroeşti        16       5   1   10     34-50     16p.
13. Montana Izvoru Rece    16       5   1   10     37-59     16p.
14. Olteţul Alunu        16       4   1   11     36-63     13p.
15. Tineretul Surpatele    16       2   1   13     28-93       7p.
16. AS Căzăneşti        16       1   0   15     28-83       3p.
*) echipa Saldi Cernişoara a fost exclusă din campionat după etapa a VIII-a, iar toate rezultatele înregistrate până atunci i-au fost anulate

Programul etapei a XIX-a

• Duminică, 3 aprilie / Ora 11.00:
AS Bărbăteşti – Expert Paints Căzăneşti        _-_

• Duminică, 3 aprilie / Ora 12.00:
AS Căzăneşti – Oltul Dăeşti                _-_
Rapid Stoeneşti – Tineretul Surpatele        _-_
Măgura Slătioara – Progresul Berbeşti        _-_
Prim Stroeşti – Olteţul Alunu                _-_
Păstorul Vaideeni – Montana Izv. Rece        _-_
AS Oteşani – ALX Port Vale Mateeşti        _-_

• Duminică, 3 aprilie / Ora 17.00:
Cerna Copăceni – Forestierul Romani        _-_

LIGA A V-A / SERIA SUD

Rezultatele etapei a XVIII-a

• Duminică, 27 martie:
Luceafărul Pesceana – Oltul Ioneşti            2-6
Şoimii Glăvile – Rapid Voiceşti            3-0
Zorile Scundu – Recolta Laloşu            0-1
Ştiinţa Grădiştea – Olteţul 2014 Bălceşti        0-2
Utd Drăgăşani – AS Lungeşti                3-1
Damila Măciuca – CS Şuşani                3-2
Sporting Galicea – CS Guşoeni            3-0
Olteţul Zătreni – FC Băbeni II            4-1

Clasament

1. Sporting Galicea        18     15   3     0     55-11     48p.
2. Olteţul 2014 Bălceşti    18     12   2     4     65-29     38p.
3. Utd Drăgăşani        18     11   4     3     65-33     37p.
4. Recolta Laloşu         18     12   1     5     44-26     37p.
5. FC Băbeni II        18     12   0     6     34-34     36p.
6. Rapid Voiceşti        18     10   1     7     57-39     31p.
7. Ştiinţa Grădiştea        18       9   3     6     39-30     30p.
8. Olteţul Zătreni        18       8   4     6     39-33     28p.
9. CS Guşoeni        18       7   4     7     41-40     25p.
10. CS Şuşani            18       6   2   10     37-46     20p.
11. Şoimii Glăvile        18       5   4     9     38-44     19p.
12. Luceafărul Pesceana    18       5   2   11     28-45     17p.
13. Oltul Ioneşti        18       4   3   11     26-57     15p.
14. Damila Măciuca        18       4   2   12     33-49     14p.
15. Zorile Scundu        18       3   5   10     26-60     14p.
16. AS Lungeşti        18       0   2   16     20-71       2p.

Programul etapei a XIX-a

• Sâmbătă, 2 aprilie / Ora 17.00:
Oltul Ioneşti – Şoimii Glăvile                _-_
Rapid Voiceşti – Zorile Scundu            _-_
Recolta Laloşu – Ştiinţa Grădiştea            _-_
AS Lungeşti – Damila Măciuca            _-_
CS Şuşani – Sporting Galicea                _-_
CS Guşoeni – Olteţul Zătreni                _-_
FC Băbeni II – Luceafărul Pesceana            _-_

• Duminică, 3 aprilie / Ora 17.00:
Olteţul 2014 Bălceşti – Utd Drăgăşani        _-_

Articole Similare

Lasă un răspuns

Back to top button