Fotbal

Liga a V-a

Liga a V-a / Seria I

Rezultatele etapei a XV-a (sâmbătă, 5 decembrie):

Viitorul Budeşti – Unirea Păuşeşti Măglaşi 1-3
Oltul Dăeşti – Sportul N. Bălcescu  2-4
Viitorul Călimăneşti – Lotru Voineasa  3-0
Foresta Malaia – Flacăra V. M. Băbeni 6-2
Topologul Galicea – AS Căzăneşti  0-1
Viitorul Olanu – Minerul Ocnele Mari  1-0
Unirea Tric. Goleşti – Stejarul Vlădeşti  0-0
AS Marlaur – a stat

Clasament

  1. Un. Păuşeşti Măglaşi  14   10   3     1   34-14   33p. (+15)
  2. Min. Ocnele Mari   14     9   3     2   43-21   30p. (  +6)
  3. AS Căzăneşti   14     9   3     2   29-15   30p. (  +9)
  4. Sportul N. Bălcescu  14     7   3     4   34-29   24p. (  +4)
  5. Unirea Tric. Goleşti  14     6   5     3   34-27   23p. (  –4)
  6. Foresta Malaia   14     7   0     7   45-30   21p. (  +3)
  7. Viitorul Olanu   14     6   2     6   33-37   20p. (  –1)
  8. Topologul Galicea     14     5   4     5   25-26   19p. (  –5)
  9. Viitorul Călimăneşti  14     6   1     7   40-30   19p. (  –2)
10. Viitorul Budeşti   14     6   1     7   29-34   19p. (  –2)
11. AS Marlaur   14     4   4     6   21-26   16p. (  –5)
12. Stejarul Vlădeşti   14     3   6     5   20-25   15p. (  –6)
13. Oltul Dăeşti   14     3   3   10   24-39   12p. (  –6)
14. Flacăra V. M. Băbeni  14     3   2     9   21-36   11p. (–10)
15. Lotru Voineasa   14     0   4   10     9-47     4p. (–14) 

Liga a V-a / Seria a II-a

Rezultatele etapei a XV-a (sâmbătă, 5 decembrie):

Avântul Amărăşti – Ştiinţa Laloşu  2-3
Victoria Fumureni – Alma Lex Drăgăşani 0-0
CSR Măciuca – Victoria Ştefăneşti  0-3
CS Guşoeni – Oltul Ioneşti   4-1
Prima Prundeni – AS Creţeni   1-0
Dinamo Şuşani – Rapid Voiceşti  2-1
Zorile Scundu – Ceramica Lungeşti  6-0
Viitorul Valea Mare – stă

Clasament

  1. Viitorul Valea Mare 14   12   1     1   64-14   37p. (+13)
  2. Dinamo Şuşani  14   10   0     4   58-25   30p. (  +6)
  3. Zorile Scundu  14     9   1     4   37-25   28p. (  +7)
  4. Ştiinţa Laloşu  14     9   1     4   36-29   28p. (+10)
  5. AS Creţeni   14     8   2     4   30-19   26p. (  +8)
  6. Alma Lex Drăgăşani 14     7   5     2   30-20   26p. (  +5)
  7. Ceramica Lungeşti  14     7   1     6   33-29   22p. (  –2)
  8. Rapid Voiceşti  14     7   1     6   24-20   22p. (  +1)
  9. Avântul Amărăşti  14     6   0     8   44-45   18p. (  –6)
10. Oltul Ioneşti  14     5   2     7   33-38   17p. (  –4)
11. CS Guşoeni  14     5   1     8   29-42   16p. (  –5)
12. Prima Prundeni  14     4   1     9   20-33   16p. (  –5)
13. Victoria Fumureni  14     3   4     7   26-33   13p. (  –8)
14. CSR Măciuca  14     1   0   13   13-45     3p. (–15)
15. Victoria Ştefăneşti  14     1   0   13   10-70     3p. (–15)
Liga a V-a / Seria a III-a

Rezultatele etapei a XV-a (sâmbătă, 5 decembrie):

Rapid Stoeneşti – AS Pietrari   0-3
Viitorul Buneşti – Minerul Costeşti  3-3
Victoria Frânceşti – Măgura Slătioara  3-1
Unirea Tomşani – Montana Izv. Rece  4-1
Flacăra 2005 Horezu – Viitorul Foleşti  8-1
Forestierul Romani – Sportul Genuneni 5-4
AS Bărbăteşti – FC Govora   2-1
Păstorul Vaideeni – a stat

Clasament

  1. Unirea Tomşani  14   10   2     2   42-25   32p. (+11)
  2. Măgura Slătioara  14     9   1     4   38-19   28p. (+10)
  3. Viitorul Buneşti  14     8   2     4   36-20   26p. (  +5)
  4. Minerul Costeşti  14     8   1     5   38-29   25p. (  +4)
  5. AS Bărbăteşti  14     8   0     6   40-30   24p. (    0)
  6. AS Pietrari     14     8   0     6   38-30   24p. (  +6)
  7. Păstorul Vaideeni  14     7   2     5   29-22   23p. (  +2)
  8. Montana Izv. Rece    14     7   1     6   35-34   22p. (  +1)
  9. Flacăra 2005 Horezu 14     6   3     5   34-29   21p. (  –3)
10. Rapid Stoeneşti  14     6   2     6   24-24   20p. (  –1)
11. Victoria Frânceşti  14     6   2     6   31-32   20p. (  +2)
12. Sportul Genuneni  14     5   1     8   42-39   16p. (  –8)
13. Forestierul Romani  14     3   1   10   17-39   10p. (–11)
14. FC Govora  14     2   3     9   18-41     9p. (–15)
15. Viitorul Foleşti  13     1   1   12   17-64     4p. (–17)
Liga a V-a / Seria a IV-a

Rezultatele etapei a XV-a (sâmbătă, 5 decembrie):

Inter Lăpuşata – Real Cernişoara  8-0
Experti 2000 Popeşti – Prim Stroeşti  3-0
Olteţul Zătreni – Juventus Roeşti  4-3
Luceafărul Pesceana – Fauru Livezi  4-2
ALX Port Vale Mateeşti – Ştiinţa Grădiştea 4-0
Saldi Cernişoara – AS 2009 Popeşti  1-3
Cerna Copăceni – a stat   
AS Oteşani – a stat

Clasament

  1. Olteţul Zătreni  13   11   1     1   45-19   34p. (+16)
  2. AS 2009 Popeşti  13   11   0     2   53-17   33p. (+15)
  3. Experţi 2000 Popeşti 13     9   3     1   40-16   30p. (+15)
  4. Cerna Copăceni  13     8   1     4   39-25   25p. (  +4)
  5. Saldi Cernişoara  13     6   4     3   46-26   22p. (  +1)
  6. Fauru Livezi  13     7   0     6   33-23   21p. (  +3)
  7. Luceafărul Pesceana 13     6   2     5   29-34   20p. (  –4)
  8. ALX Port Vale Mateeşti 13     4   2     7   30-44   14p. (  –4)
  9. Ştiinţa Grădiştea  13     4   2     7   18-42   14p. (  –7)
10. Juventus Roeşti  13     3   4     6   18-24   13p. (  –5)
11. Inter Lăpuşata  13     3   3     7   31-35   12p. (  –9)
12. AS Oteşani  13     3   2     8   19-45   11p. (  –7)
13. Real Cernişoara  13     2   1   10   19-46     7p. (–14)
14. Prim Stroeşti  13     1   1   11   13-37     4p. (  –8)
* Cerna Fârtăţeşti s-a retras din campionat şi i-au fost anulate toate rezultatele

Articole Similare

Lasă un răspuns

Back to top button