LIGA A V-A
SERIA NORD
Etapa a XVIII-a
• Sâmbătă, 8 aprilie:
Rapid Stoeneşti – Athletico Rm. Vâlcea 4-6
Măgura Slătioara – Alutus Sălătrucel 3-1
AS Oteşani – Cavalerul Trac Cernişoara 0-6
• Duminică, 9 aprilie:
AS Rm. Vâlcea 2016 – Forestierul Romani 0-1
Tineretul Surpatele – Montana Izvoru Rece 4-3
ACS Vâlcea Sport – Progresul Berbeşti 6-5
Prim Stroeşti – A stat
Clasament
1. AS Rm. Vâlcea 2016 16 12 0 4 65-27 36p.
2. Cavalerul Trac Cernişoara 17 12 0 5 48-21 36p.
3. Forestierul Romani 16 10 2 4 50-30 32p.
4. Montana Izvoru Rece 17 10 2 5 43-32 32p.
5. ACS Vâlcea Sport 17 10 2 5 47-37 32p.
6. Athletico Rm. Vâlcea 16 9 4 3 58-35 31p.
7. Măgura Slătioara 17 9 2 6 49-43 29p.
8. Alutus Sălătrucel 16 8 2 6 41-32 26p.
9. Progresul Berbeşti 17 5 2 10 50-54 17p.
10. Rapid Stoeneşti 17 5 1 11 39-61 16p.
11. AS Oteşani 17 4 1 12 37-72 13p.
12. Tineretul Surpatele 17 3 1 13 32-68 10p.
13. Prim Stroeşti 16 1 1 14 19-66 4p.
*) echipele clasate pe locurile 1 şi 2 vor promova în Liga a IV-a
*) echipa ALX Port Vale Mateeşti s-a retras din campionat după etapa a IX-a, iar toate rezultatele înregistrate până atunci i-au fost anulate
Etapa a XIX-a
• Sâmbătă, 22 aprilie:
Forestierul Romani – Prim Stroeşti (Ora 17.00)
• Duminică, 23 aprilie:
Athletico Rm. Vâlcea – Măgura Slătioara (Ora 12.00)
Alutus Sălătrucel – ACS Vâlcea Sport (Ora 12.00)
Progresul Berbeşti – Tineretul Surpatele (Ora 12.00)
Montana Izvoru Rece – AS Oteşani (Ora 12.00)
Cavalerul Trac Cernişoara – AS Rm. Vâlcea 2016 (Ora 12.00)
Stă – Rapid Stoeneşti
LIGA A V-A / SERIA SUD
Etapa a XVIII-a
• Duminică, 9 aprilie:
Damila Măciuca – United Drăgăşani 3-5
AS Lungeşti – FC Băbeni II 1-3
Recolta Laloşu – CS Guşoeni 1-1
Oltul Ioneşti – Zorile Scundu 5-1
Olteţul Zătreni – CS Şuşani 2-2
Luceafărul Pesceana – A stat
Cerna Copăceni – A stat
Clasament
1. CS Guşoeni 16 11 5 0 52-18 38p.
2. Oltul Ioneşti 16 12 2 2 56-29 38p.
3. FC Băbeni II 15 8 1 6 46-23 25p.
4. United Drăgăşani 15 8 1 6 40-48 25p.
5. Olteţul Zătreni 14 7 3 5 39-34 24p.
6. CS Şuşani 14 7 2 5 41-30 23p.
7. Damila Măciuca 16 6 5 5 50-40 23p.
8. Recolta Laloşu 16 6 3 7 20-21 21p.
9. Luceafărul Pesceana 15 5 2 8 34-36 17p.
10. AS Lungeşti 16 3 3 10 23-60 12p.
11. Cerna Copăceni 14 3 0 11 23-50 9p.
12. Zorile Scundu 16 1 3 12 26-61 6p.
*) echipele clasate pe locurile 1 şi 2 vor promova în Liga a IV-a
*) echipa Rapid Voiceşti s-a retras din campionat după etapa a XI-a, iar toate rezultatele înregistrate până atunci i-au fost anulate
Etapa a XIX-a
• Sâmbătă, 22 aprilie:
Utd Drăgăşani – AS Lungeşti (Ora 17.00)
FC Băbeni II – Recolta Laloşu (Ora 17.00)
CS Guşoeni – Oltul Ioneşti (Ora 17.00)
CS Şuşani – Luceafărul Pesceana (Ora 17.00)
Zorile Scundu – Cerna Copăceni (Ora 17.00)
Stă – Damila Măciuca
Stă – Olteţul Zătreni