LIGA A V-A
SERIA NORD
Rezultatele etapei a XVII-a
• Sâmbătă, 1 aprilie:
Progresul Berbeşti – Măgura Slătioara 5-2
Montana Izvoru Rece – ACS Vâlcea Sport 3-1
AS Oteşani – AS Rm. Vâlcea 2016 4-8
Cavalerul Trac Cernişoara – Tineretul Surpatele *) _-_
*) meciul s-a întrerupt în minutul 65, la scorul de 2-2, după ce echipa Tineretul Surpatele s-a retras de pe teren
• Duminică, 2 aprilie:
Athletico Rm. Vâlcea – Prim Stroeşti 5-0
Alutus Sălătrucel – Rapid Stoeneşti *) 3-0
*) echipa Rapid Stoeneşti nu s-a prezentat la meci
A stat – Forestierul Romani
Clasament
1. AS Rm. Vâlcea 2016 15 12 0 3 65-26 36p.
2. Montana Izvoru Rece 16 10 2 4 40-28 32p.
3. Cavalerul Trac Cernişoara 15 10 0 5 39-21 30p.
4. Forestierul Romani 15 9 2 4 49-30 29p.
5. ACS Vâlcea Sport 16 9 2 5 41-32 29p.
6. Athletico Rm. Vâlcea 15 8 4 3 52-31 28p.
7. Alutus Sălătrucel 15 8 2 5 40-29 26p.
8. Măgura Slătioara 16 8 2 6 46-42 26p.
9. Progresul Berbeşti 16 5 2 9 45-48 17p.
10. Rapid Stoeneşti 16 5 1 10 35-55 16p.
11. AS Oteşani 16 4 1 11 37-66 13p.
12. Tineretul Surpatele 15 2 1 12 28-62 7p.
13. Prim Stroeşti 16 1 1 14 19-66 4p.
*) echipele clasate pe locurile 1 şi 2 vor promova în Liga a IV-a
*) echipa ALX Port Vale Mateeşti s-a retras din campionat după etapa a IX-a, iar toate rezultatele înregistrate până atunci i-au fost anulate
Programul etapei a XVIII-a
• Sâmbătă, 8 aprilie:
Rapid Stoeneşti – Athletico Rm. Vâlcea (Ora 17.00)
Măgura Slătioara – Alutus Sălătrucel (Ora 17.00)
AS Oteşani – Cavalerul Trac Cernişoara (Ora 17.00)
• Duminică, 9 aprilie:
AS Rm. Vâlcea 2016 – Forestierul Romani (Ora 10.30)
Tineretul Surpatele – Montana Izvoru Rece (Ora 17.00)
ACS Vâlcea Sport – Progresul Berbeşti (Ora 17.00)
Prim Stroeşti – Stă
LIGA A V-A / SERIA SUD
Rezultatele etapei a XVII-a
• Sâmbătă, 1 aprilie:
United Drăgăşani – Luceafărul Pesceana 3-1
• Duminică, 2 aprilie:
FC Băbeni II – Damila Măciuca 5-2
CS Guşoeni – AS Lungeşti 2-1
Zorile Scundu – Recolta Laloşu 1-1
Oltul Ioneşti – Cerna Copăceni 4-3
A stat – Olteţul Zătreni
CS Şuşani – A stat
Clasament
1. CS Guşoeni 15 11 4 0 51-17 37p.
2. Oltul Ioneşti 15 11 2 2 51-28 35p.
3. Damila Măciuca 15 6 5 4 47-35 23p.
4. Olteţul Zătreni 13 7 2 5 37-32 23p.
5. FC Băbeni II 14 7 1 6 43-22 22p.
6. CS Şuşani 13 7 1 5 39-28 22p.
7. United Drăgăşani 14 7 1 6 35-45 22p.
8. Recolta Laloşu 15 6 2 7 19-20 20p.
9. Luceafărul Pesceana 15 5 2 8 34-36 17p.
10. AS Lungeşti 15 3 3 9 22-57 12p.
11. Cerna Copăceni 14 3 0 11 23-50 9p.
12. Zorile Scundu 15 1 3 11 25-56 6p.
*) echipele clasate pe locurile 1 şi 2 vor promova în Liga a IV-a
*) echipa Rapid Voiceşti s-a retras din campionat după etapa a XI-a, iar toate rezultatele înregistrate până atunci i-au fost anulate
Programul etapei a XVIII-a
• Duminică, 9 aprilie:
Damila Măciuca – United Drăgăşani (Ora 12.00)
AS Lungeşti – FC Băbeni II (Ora 12.00)
Recolta Laloşu – CS Guşoeni (Ora 12.00)
Oltul Ioneşti – Zorile Scundu (Ora 12.00)
Olteţul Zătreni – CS Şuşani (Ora 12.00)
Luceafărul Pesceana – Stă
Cerna Copăceni – Stă