LIGA A IV-A
SERIA VEST
Programul etapei a XVII-a (prima din acest an)
• Duminică, 5 martie:
AS Bărbăteşti – Viitorul Valea Mare (Ora 11.00)
AS Creţeni – Faurul Livezi (Ora 11.00)
Ştiinţa Grădiştea – Inter Lăpuşata (Ora 12.00)
AS Popeşti 2016 – Păstorul Vaideeni (Ora 12.00)
Victoria Frânceşti – CN „Gib Mihăescu” Drăgăşani (Ora 12.00)
Olteţul Bălceşti 2014 – Olteţul Alunu 2016 (Ora 15.00)
Clasament
1. Olteţul Alunu 2016 16 12 2 2 57-23 38p.
2. Ştiinţa Grădiştea 16 10 1 5 50-35 31p.
3. Olteţul Bălceşti 2014 16 9 2 5 50-26 29p.
4. Viitorul Valea Mare 16 8 3 5 37-29 27p.
5. Păstorul Vaideeni 16 8 2 6 42-40 26p.
6. Inter Lăpuşata 16 7 4 5 47-41 25p.
7. Faurul Livezi 16 7 3 6 40-32 24p.
8. AS Bărbăteşti 16 7 1 8 39-41 22p.
9. Victoria Frânceşti 16 6 3 7 36-44 21p.
10. CN „Gib Mihăescu” Drăgăşani 16 6 1 9 34-41 19p.
11. AS Creţeni 16 3 0 13 27-54 9p.
12. AS Popeşti 2016 16 2 0 14 23-76 6p.
Programul etapei a XVIII-a
• Sâmbătă, 11 martie:
Viitorul Valea Mare – Ştiinţa Grădiştea (Ora 12.00)
• Duminică, 12 martie:
Păstorul Vaideeni – CN „Gib Mihăescu” Drăgăşani (Ora 11.00)
Olteţul Alunu 2016 – AS Bărbăteşti (Ora 12.00)
AS Popeşti 2016 – Olteţul Bălceşti 2014 (Ora 12.00)
Faurul Livezi – Victoria Frânceşti (Ora 12.00)
Inter Lăpuşata – AS Creţeni (Ora 12.00)
LIGA A IV-A / SERIA EST
Programul etapei a XVII-a (prima din acest an)
• Sâmbătă, 4 martie:
Chimia 2012 Rm. Vâlcea – AS Mihăeşti (Ora 16.00)
• Duminică, 5 martie:
Căpşunarii Buneşti – Sporting Galicea (Ora 11.00)
Viitorul Păuşeşti Măglaşi – Viitorul Budeşti 2012 (Ora 11.00)
Foresta Mălaia – Oltul Drăgoeşti (Ora 12.00)
AS Băile Olăneşti – Stejarul Vlădeşti 2009 (Ora 14.00)
Sportul Genuneni – Stă
Clasament
1. Foresta Mălaia 14 7 3 4 49-26 24p.
2. AS Băile Olăneşti 14 7 3 4 38-27 24p.
3. Stejarul Vlădeşti 2009 15 7 2 6 38-30 23p.
4. Căpşunarii Buneşti 14 7 2 5 26-28 23p.
5. Chimia 2012 Rm. Vâlcea 14 6 4 4 33-29 22p.
6. Sportul Genuneni 15 7 1 7 34-33 22p.
7. Viitorul Budeşti 2012 15 5 6 4 32-34 21p.
8. Oltul Drăgoeşti 15 5 4 6 27-29 19p.
9. Sporting Galicea 15 4 5 6 28-31 17p.
10. Viitorul Păuşeşti Măglaşi 15 4 3 8 26-42 15p.
11. AS Mihăeşti 14 3 3 8 27-49 12p.
Programul etapei a XVIII-a
• Sâmbătă, 11 martie:
Stejarul Vlădeşti 2009 – Sportul Genuneni (Ora 16.00)
• Duminică, 12 martie:
AS Mihăeşti – Căpşunarii Buneşti (Ora 11.00)
Foresta Mălaia – Chimia 2012 Rm. Vâlcea (Ora 12.00)
Oltul Drăgoeşti – Viitorul Budeşti 2012 (Ora 12.00)
Sporting Galicea – AS Băile Olăneşti (Ora 16.00)
Stă – Viitorul Păuşeşti Măglaşi