Fotbal

LIGA A III-A / SERIA A IV-A

Clasament

1. Damila Măciuca        19   13   1     5   31-17   40p. (+10)
2. FC Caracal        19   10   6     3   27-15   36p. (  +6)
3. Minerul Motru        19   10   5     4   33-11   35p. (  +8)
4. FC Cisnădie        19   10   5     4   27-10   35p. (  +8)
5. Gaz Metan II Mediaş    19   10   3     6   18-16   33p. (  +6)
6. Girom Albota        19     9   4     6   24-17   31p. (  +1)
7. Jiul Rovinari        19     9   3     7   28-16   30p. (  +3)
8. CS Vişina Nouă        19     9   2     8   21-17   29p. (  –1)
9. FCM Târgovişte        19     7   5     7   17-19   26p. (  –4)
10. Minerul Mătăsari        19     6   6     7   22-19   24p. (  –3)
11. Pandurii II Tg. Jiu        19     7   3     9   21-33   24p. (  –6)
12. Metaloglobus Bucureşti    18     6   2   10   17-27   20p. (  –7)
13. Oltchim Rm. Vâlcea    18     5   3   10   16-21   18p. (  –6)
14. Prometeu Craiova        19     4   6     9   14-23   18p. (–12)
15. Dunărea Calafat        19     4   2   13   15-39   14p. (–16)
16. Atletic Bradu        19     3   2   14   12-44   11p. (–16)

LIGA A III-A / SERIA A IV-A
Rezultatele etapei a XIX-a

• Marţi, 3 aprilie:
Dunărea Calafat – Girom Albota            0-0
FCM Târgovişte – Prometeu Craiova            2-0 (2-0)
Au marcat: Zidăroiu (37), Enescu (40)
CS Vişina Nouă – Jiul Rovinari            1-0 (0-0)
A marcat: Priescu (63)
Damila Măciuca – Gaz Metan II Mediaş        1-0 (1-0)
A marcat: Ionuţ Bucuroaia (38)
FC Caracal – Metaloglobus Bucureşti            2-0 (2-0)
Au marcat: Bădăuţă (1), Cr. Niculescu (8)
FC Cisnădie – Minerul Motru                1-1 (0-1)
Au marcat: Grigoroşcuţă (90) / M. Laurenţiu (43)
Minerul Mătăsari – Atletic Bradu            1-1 (0-0)
Au marcat: Luca (70) / Enache (60)
Oltchim Rm. Vâlcea – Pandurii II Tg. Jiu        0-1 (0-0)
A marcat: Afrem (77)

Programul etapei a XX-a

• Vineri, 6 aprilie / Ora 17.00:
Pandurii II Tg. Jiu – Girom Albota            _-_
Prometeu Craiova – Dunărea Calafat            _-_
Jiul Rovinari – FCM Târgovişte            _-_
Gaz Metan II Mediaş – CS Vişina Nouă        _-_
Metaloglobus Bucureşti – Damila Măciuca        _-_
Minerul Motru     – FC Caracal                _-_
Atletic Bradu – FC Cisnădie                _-_
Oltchim Rm. Vâlcea – Minerul Mătăsari        _-_

Articole Similare

Lasă un răspuns

Back to top button