Acasă Liga III LIGA a III-a

LIGA a III-a

64
0

LIGA a III-a – SERIA I

Etapa 14

• Sâmbătă, 3 aprilie:
Dante Botoşani – Sporting Vaslui 2-1
Bradu Borca – CSM Paşcani 2-1
Huşana Huşi – Foresta Suceava 0-0
Şomuz Fălticeni – Ştiinţa Miroslava 3-0
Bucovina Rădăuţi – Ceahlăul Piatra Neamţ 1-0

Clasament

1. Bucovina Rădăuţi 14 9 2 3 29-13 29p.
2. Ştiinţa Miroslava 14 8 2 4 31-15 26p.
3. Foresta Suceava 14 8 3 3 24-8 27p.
4. Ceahlăul P. Neamţ 14 8 1 5 19-13 25p.
5. Şomuz Fălticeni 14 7 3 4 21-14 24p.
6. Huşana Huşi 14 7 1 6 17-14 22p.
7. Sporting Jr. Vaslui 14 5 2 7 14-20 17p.
8. Dante Botoşani 14 5 1 8 18-26 16p.
9. Bradu Borca 14 2 3 9 11-29 9p.
10. CSM Paşcani 14 1 2 11 6-38 5p.

Etapa 15

• Sâmbătă, 10 aprilie:
Bucovina Rădăuţi – Dante Botoşani (Ora 17.00)
Ceahlăul P. Neamţ – Şomuz Fălticeni (Ora 17.00)
Ştiinţa Miroslava – Huşana Huşi (Ora 17.00)
Foresta Suceava – Bradul Borca (Ora 17.00)
CSM Paşcani – Sporting Vaslui (Ora 17.00)

LIGA a III-a – SERIA a II-a

Etapa 14

• Vineri, 2 aprilie:
Dacia Unirea Brăila – CSM Bacău 1-1

• Sâmbătă, 3 aprilie:
Sporting Lieşti – Avântul Valea Mărului 1-0
CSM Rm. Sărat – Viitorul Ianca 1-2
Sportul Chişcani – CSM Focşani 0-4
Oţelul Galaţi – CS Făurei 11-0

Clasament

1. SC Oţelul Galaţi 14 10 2 2 46-10 32p.
2. Dacia U. Brăila 14 9 2 3 41-15 29p.
3. CSM Focşani 2007 14 7 5 2 31-15 26p.
4. Sporting Lieşti 14 8 2 4 29-19 26p.
5. CSM Rm. Sărat 14 7 2 5 20-18 23p.
6. Viitorul Ianca 14 6 4 4 27-16 22p.
7. CSM Bacău 13 4 4 6 11-21 16p.
8. Avântul Valea Mărului 14 3 1 10 7-24 10p.
9. CS Făurei 14 1 4 9 11-39 5p.
10. Sportul Chiscani 14 1 2 11 6-52 5p.
*) CS Făurei a fost sancţionată cu o penalitate de 2 puncte prin decizia CDE din 13.01.2021

Etapa 15

• Vineri, 9 aprilie:
Dacia Unirea Brăila – Sporting Lieşti (Ora 17.00)

• Sâmbătă, 10 aprilie:
CSM Bacău – SC Oţelul Galaţi (Ora 17.00)
CS Făurei – Sportul Chişcani (Ora 17.00)
CSM Focşani – CSM Rm. Sărat (Ora 17.00)
Viitorul Ianca – Avântul Valea Mărului (Ora 17.00)

LIGA a III-a – SERIA a III-a

Etapa 14

• Sâmbătă, 3 aprilie:
Recolta Gheorghe Doja – SC Popeşti Leordeni 0-1
Înainte Modelu – Gloria Albeşti 0-1
ACS Olteniţa – Mostiştea Ulmu 1-4
Viitorul Constanţa 2 – Axiopolis Cernavodă 1-1
CS Afumaţi – Agricola Borcea 4-0

Clasament

1. CS Afumaţi 14 12 1 1 34-7 37p.
2. ACS Mostiştea Ulmu 14 10 3 1 27-7 33p.
3. Axiopolis Cernavodă 14 6 5 3 37-25 23p.
4. SC Popeşti-Leordeni 14 6 3 5 21-16 21p.
5. Viitorul Constanţa 2 14 6 3 5 27-24 21p.
6. Înainte Modelu 14 6 1 7 27-19 19p.
7. Agricola Borcea 14 5 1 8 28-33 16p.
8. Gloria Albeşti 14 4 0 10 18-30 12p.
9. Recolta Ghe. Doja 14 3 3 8 13-34 12p.
10. ACSM Olteniţa 14 1 2 11 16-53 5p.

Etapa 15

• Sâmbătă, 10 aprilie:
CS Afumaţi – Recolta Gheorghe Doja (Ora 17.00)
Agricola Borcea – Viitorul Constanţa 2 (Ora 17.00)
Axiopolis Cernavodă – ACS Olteniţa (Ora 17.00)
Mostiştea Ulmu – Înainte Modelu (Ora 17.00)
Gloria Albeşti – SC Popeşti Leordeni (Ora 17.00)

LIGA a III-a – SERIA a IV-a

Etapa 14

• Vineri, 2 aprilie:
Dinamo Bucureşti 2 – Concordia Chiajna 2 5-0
FCSB 2 – CS Tunari 2-1
CS Baloteşti – Metalul Buzău 0-2

• Sâmbătă, 3 aprilie:
FC Voluntari 2 – CSA Steaua Bucureşti 0-3
Progresul Spartac – FC Rapid 2 3-1

Clasament

1. CSA Steaua Bucureşti 14 11 3 0 35-8 36p.
2. FCSB 2 14 11 1 2 38-14 34p.
3. Progresul 1944 Spartac 14 8 1 5 29-18 25p.
4. Metalul Buzău 14 6 5 3 22-14 23p.
5. CS Tunari 14 6 5 3 15-8 23p.
6. Dinamo 2 14 5 3 6 26-28 18p.
7. FC Voluntari 2 14 4 3 7 16-22 15p.
8. FC Rapid 2 14 4 2 8 19-25 14p.
9. Concordia Chiajna 2 14 1 4 9 14-35 7p.
10. CS Baloteşti 14 0 1 13 7-48 1p.

Etapa 15

• Vineri, 9 aprilie:
CS Baloteşti – FC Voluntari 2 (Ora 17.00)
FC Rapid 2 – Dinamo 2 (Ora 17.00)
Concordia Chiajna 2 – Steaua Bucureşti (Ora 17.00)

• Sâmbătă, 10 aprilie:
Metalul Buzău – FCSB 2 (Ora 17.00)
CS Tunari – Progresul Spartac (Ora 17.00)

LIGA a III-a – SERIA a V-a

Etapa 14

• Vineri, 2 aprilie:
Corona Braşov – Olimpic Râşnov 3-1

• Sâmbătă, 3 aprilie:
FC Astra 2 – Sepsi Sf. Gheorghe 2 2-1
Kids Tâmpa Braşov – Municipal Braşov 3-2
CS Blejoi – AFC Odorheiu Secuiesc 1-2
KSE Tg. Secuiesc – CSO Plopeni 1-0

Clasament

1. CSM Corona Braşov 13 11 2 0 29-8 35p.
2. CS Blejoi 14 7 2 5 27-25 23p.
3. Municipal Braşov 14 6 4 4 29-22 22p.
4. CSO Plopeni 14 6 2 6 21-17 20p.
5. Sepsi Sf. Gheorghe 2 13 6 2 5 20-16 20p.
6. AFC Astra 2 14 5 2 7 22-23 17p.
7. KSE Tg. Secuiesc 14 5 2 7 16-28 17p.
8. AFC Odorheiu Secuiesc 13 4 3 6 17-16 15p.
9. Olimpic Cetate Râşnov 14 4 3 7 18-20 15p.
10. Kids Tâmpa Braşov 13 3 0 10 10-34 9p.

Etapa 15

• Vineri, 9 aprilie:
Kids Tâmpa Braşov – FC Astra 2 (Ora 17.00)
AFC Odorheiu Secuiesc – Corona Braşov (Ora 17.00)

• Sâmbătă, 10 aprilie:
Municipal Braşov – KSE Tg. Secuiesc (Ora 17.00)
CSO Plopeni – CS Blejoi (Ora 17.00)
Cetate Râşnov – Sepsi Sf. Gheorghe 2 (Ora 17.00)

LIGA a III-a – SERIA a VI-a

Etapa 14

• Vineri, 2 aprilie:
Unirea Bascov – Petrolul Potcoava 1-1
Academica Clinceni 2 – CSM Alexandria 1-1
Universitatea Craiova 2 – Flacăra Moreni 1-2
Vediţa Coloneşti – ACSO Filiaşi 0-0

• Sâmbătă, 3 aprilie:
Sporting Roşiori – FC Pucioasa 0-2

Clasament

1. ACSO Filiaşi 14 9 2 3 23-11 29p.
2. Vediţa Coloneşti 14 8 3 3 27-12 27p.
3. CSM Alexandria 14 7 4 3 23-15 25p.
4. Sporting Roşiori 14 7 3 4 22-14 24p.
5. FC Pucioasa 14 5 6 3 20-16 21p.
6. Unirea Bascov 14 6 2 6 22-18 20p.
7. Flacăra Moreni 14 5 5 4 23-21 20p.
8. Petrolul Potcoava 14 3 4 7 15-29 13p.
9. Universitatea Craiova 2 14 2 3 9 24-31 9p.
10. Academica Clinceni 2 14 1 2 11 10-42 5p.

Etapa 15

• Vineri, 9 aprilie:
Vediţa Coloneşti – Unirea Bascov (Ora 17.00)
Flacăra Moreni – Sporting Roşiori (Ora 17.00)
CSM Alexandria – Petrolul Potcoava (Ora 17.00)

• Sâmbătă, 10 aprilie:
ACSO Filiaşi – Universitatea Craiova 2 (Ora 17.00)
FC Pucioasa – Academica Clinceni 2 (Ora 17.00)

LIGA a III-a – SERIA a VII-a

Etapa 14

• Vineri, 2 aprilie:
Măgura Cisnădie – CSM Deva 2-0
FC Hermannstadt 2 – Viitorul Dăeşti 2-3

• Sâmbătă, 3 aprilie:
Flacăra Horezu – Gaz Metan Mediaş 2 1-3
Jiul Petroşani – Minerul Costeşti 2-1
Gilortul Tg. Cărbuneşti – Viitorul Şelimbăr 0-4

Clasament

1. Viitorul Şelimbăr 14 13 1 0 37-6 40p.
2. Măgura Cisnădie 14 8 2 4 14-12 26p.
3. Gaz Metan Mediaş 2 14 7 3 4 29-17 24p.
4. Gilortul Tg. Cărbuneşti 14 6 3 5 24-25 21p.
5. CSM Deva 14 5 4 5 19-17 19p.
6. Viitorul Dăeşti 14 5 3 6 25-25 18p.
7. Flacăra Horezu 14 4 4 6 28-26 16p.
8. Jiul Petroşani 14 3 6 5 15-24 15p.
9. FC Hermannstadt 2 14 2 3 9 16-33 9p.
10. Minerul Costeşti 14 1 3 10 14-36 6p.

Etapa 15

• Vineri, 9 aprilie:
Viitorul Şelimbăr – FC Hermannstadt 2 (Ora 17.00)
CSM Deva – Gaz Metan Mediaş 2 (Ora 17.00)

• Sâmbătă, 10 aprilie:
Gilortul Tg. Cărbuneşti – Flacăra Horezu (Ora 17.00)
Viitorul Dăeşti – Jiul Petroşani (Ora 17.00)
Minerul Costeşti – Măgura Cisnădie (Ora 17.00)

LIGA a III-a – SERIA a VIII-a

Etapa 14

• Vineri, 2 aprilie:
ACS Poli Timişoara – Progresul Pecica 0-3
Şoimii Lipova – CSC Dumbrăviţa 1-0

• Sâmbătă, 3 aprilie:
Avântul Periam – Ghiroda şi Giarmata Vii 1-1
Gloria Cermei – Crişul Chişineu Criş 0-0
Progresul Ezeriş – Fortuna Becicherecu Mic 3-0

Clasament

1. Crişul Chişineu-Criş 14 9 4 1 36-12 31p.
2. Şoimii Lipova 14 9 4 1 26-9 31p.
3. ACS Poli Timişoara 14 8 1 5 22-13 25p.
4. Progresul Pecica 14 7 2 5 24-14 23p.
5. CSC Dumbrăviţa 14 7 1 6 29-13 22p.
6. Ghiroda şi Giarmata Vii 14 6 4 4 21-19 22p.
7. Avântul Periam 14 4 5 5 14-25 17p.
8. Gloria Teuz-Cermei 14 3 2 8 15-28 14p.
9. Progresul Ezeriş 14 3 2 9 14-27 11p.
10. Fortuna Becicherecu Mic 14 0 1 13 8-50 1p.

Etapa 15

• Vineri, 9 aprilie:
Fortuna Becicherecu Mic – Gloria Cermei (Ora 17.00)
CSC Dumbrăviţa – Progresul Pecica (Ora 17.00)

• Sâmbătă, 10 aprilie:
Progresul Ezeriş – ACS Poli Timişoara (Ora 17.00)
Crişul Chişineu Criş – Avântul Periam (Ora 17.00)
Ghiroda şi Giarmata Vii – Şoimii Lipova (Ora 17.00)

LIGA a III-a – SERIA a IX-a

Etapa 14

• Vineri, 2 aprilie:
Unirea Dej – Unirea Ungheni 2-1
Unirea Alba Iulia – Ocna Mureş 2-1

• Sâmbătă, 3 aprilie:
SSP Cluj-Napoca – Avântul Reghin 1-2
CSO Cugir – Industria Galda 2-0
CS Hunedoara – Arieşul Turda 0-1

Clasament

1. Unirea Dej 14 11 1 2 32-15 34p.
2. CSO Cugir 14 10 2 2 34-14 32p.
3. Avântul Reghin 14 7 2 5 26-17 23p.
4. Unirea Ungheni 14 7 2 5 23-23 23p.
5. Arieşul Turda 14 6 3 5 23-18 21p.
6. Unirea 1924 Alba Iulia 14 6 2 6 23-26 20p.
7. CS Hunedoara 14 4 4 6 14-16 16p.
8. Sănătatea S.P. Cluj 14 4 4 6 23-31 16p.
9. CS Ocna Mureş 14 3 1 10 15-31 10p.
10. Industria Galda 14 1 1 12 11-33 4p.

Etapa 15

• Vineri, 9 aprilie:
Arieşul Turda – CSO Cugir (Ora 17.00)
Avântul Reghin – Unirea Alba Iulia (Ora 17.00)

• Sâmbătă, 10 aprilie:
CS Hunedoara – Unirea Dej (Ora 17.00)
Industria Galda – SSP Cluj-Napoca (Ora 17.00)
Ocna Mureş – Unirea Ungheni (Ora 17.00)

LIGA a III-a – SERIA a X-a

Etapa 14

• Sâmbătă, 3 aprilie:
CSC Sânmartin – Progresul Şomcuta Mare 3-1
CSM Satu Mare – CAO Oradea 1-0
Sportul Şimleu Silvaniei – Someş Dej 3-2
UFC Gloria – Luceafărul Oradea 2-0
Minaur Baia Mare – SCM Zalău 2-1

Clasament

1. Minaur Baia Mare 14 9 2 3 32-18 29p.
2. SCM Zalău 14 8 3 3 32-18 27p.
3. CAO Oradea 14 7 3 4 22-17 24p.
4. Unu FC Gloria 14 7 3 4 26-24 24p.
5. CSC Sânmartin 14 5 5 4 24-20 20p.
6. Sportul Şimleu Silvaniei 14 5 4 5 20-28 19p.
7. FC Someşul Dej 14 6 0 8 24-25 18p.
8. Progresul Şomcuta Mare 14 4 3 7 23-29 15p.
9. CSM Satu Mare 14 4 3 7 19-25 15p.
10. Luceafărul Oradea 14 1 2 12 13-29 5p.

Etapa 15

• Sâmbătă, 10 aprilie:
Minaur Baia Mare – CSC Sânmartin (Ora 17.00)
SCM Zalău – UFC Gloria (Ora 17.00)
Luceafărul Oradea – Sportul Şimleu Silvaniei (Ora 17.00)
Someşul Dej – CSM Satu Mare (Ora 17.00)
CAO Oradea – Progresul Şomcuta Mare (Ora 17.00)