Acasă Liga III LIGA a III-a

LIGA a III-a

82
0

SERIA a VII-a

Etapa 1

• Sâmbătă, 12 septembrie (Ora 17.00)
JIUL PETROŞANI – FLACĂRA HOREZU 2-2
MĂGURA CISNĂDIE – AFC HERMANNSTADT 2 2-1
GAZ M. MEDIAŞ 2 – GILORTUL TG. CĂRBUNEŞTI
*) amânat
CSM DEVA – ACS VIITORUL ŞELIMBĂR 1-2
ACS MINERUL COSTEŞTI – CS VIITORUL DĂEŞTI 0-2

Clasament

1. Viitorul Dăeşti 1 1 0 0 2-0 3p.
2. Viitorul Şelimbăr 1 1 0 0 2-1 3p.
3. Măgura Cisnădie 1 1 0 0 2-1 3p.
4. Flacăra Horezu 1 0 1 0 2-2 1p.
5. Jiul Petroşani 1 0 1 0 2-2 1p.
6. Gaz Metan Mediaş 2 0 0 0 0 0-0 0p.
7. Gilortul Tg. Cărbuneşti 0 0 0 0 0-0 0p.
8. CSM Deva 1 0 0 1 1-2 0p.
9. FC Hermannstadt 2 1 0 0 1 1-2 0p.
10. Minerul Costeşti 1 0 0 1 0-2 0p.

Etapa 2

• Vineri, 18 septembrie (Ora 17.00)
Viitorul Şelimbăr – Minerul Costeşti (Ora 17.00)
FC Hermannstadt 2 – Gaz Metan Mediaş 2 (Ora 17.00)

• Sâmbătă, 19 septembrie (Ora 17.00)
Flacăra Horezu – Viitorul Dăeşti (Ora 17.00)
Gilortul Tg. Cărbuneşti – CSM Deva (Ora 17.00)
Jiul Petroşani – Măgura Cisnădie (Ora 17.00)

SERIA I

Etapa 1

• Sâmbătă, 12 septembrie (Ora 17.00)
ACS HUŞANA HUŞI – CS DANTE BOTOŞANI 1-0
ACS BRADU BORCA – ACS ŞOMUZ FĂLTICENI 0-2
SPORTING JR. VASLUI – CSM BUC. RĂDĂUŢI
*) amânat
CSM PAŞCANI – ACSM CEAHLĂUL PIATRA NEAMŢ
*) amânat
FORESTA SUCEAVA – ŞTIINŢA MIROSLAVA 1-2

Etapa 2

• Sâmbătă, 19 septembrie (Ora 17.00)
CS DANTE BOTOŞANI – CS ŞTIINŢA MIROSLAVA
ACSM CEAHLĂUL PIATRA NEAMŢ – ACS FORESTA SUCEAVA
CSM BUCOVINA RĂDĂUŢI – CSM PAŞCANI
ACS ŞOMUZ FĂLTICENI – CS SPORTING JUNIORUL VASLUI
ACS HUŞANA HUŞI – ACS BRADU BORCA

SERIA a II-a

Etapa 1

• Sâmbătă, 12 septembrie (Ora 17.00)
SPORTUL CHISCANI – SPORTING LIEŞTI 1-5
CSM RM. SĂRAT – SC OŢELUL GALAŢI 1-0
AVÂNTUL VALEA MĂRULUI – DACIA U. BRĂILA 0-3
CS VIITORUL IANCA – CSM BACĂU 2-0
CSM FOCŞANI 2007 – CS FĂUREI 4-1

Etapa 2

• Vineri, 18 septembrie (Ora 17.00)
ACS DACIA UNIREA BRĂILA – CS VIITORUL IANCA

• Sâmbătă, 19 septembrie (Ora 17.00)
CS SPORTING LIEŞTI – CS FĂUREI
CSM BACĂU – CSM FOCŞANI 2007
ACS SUPORTER CLUB OŢELUL GALAŢI – CS AVÂNTUL VALEA MĂRULUI
ACS SPORTUL CHISCANI – CSM RÂMNICU SĂRAT

SERIA a III-a

Etapa 1

• Sâmbătă, 12 septembrie (Ora 17.00)
ACSM OLTENIŢA – RECOLTA GHEORGHE DOJA 4-0
ÎNAINTE MODELU – VIITORUL CONSTANŢA 2 2-3
SC POPEŞTI-LEORDENI – CS AFUMAŢI 0-1
GLORIA ALBEŞTI – AS FC AGRICOLA BORCEA 2-0
MOSTIŞTEA ULMU – AXIOPOLIS CERNAVODĂ 3-3

Etapa 2

• Sâmbătă, 19 septembrie (Ora 17.00)
ACS RECOLTA GHEORGHE DOJA – CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODĂ
AS FC AGRICOLA BORCEA – ACS MOSTIŞTEA ULMU
CS AFUMAŢI – CS GLORIA ALBEŞTI
FC VIITORUL CONSTANŢA SA 2 – SC POPEŞTI-LEORDENI
ACSM OLTENIŢA – ACS ÎNAINTE MODELU

SERIA a IV-a

Etapa 1

• Vineri, 11 septembrie (Ora 17.00)
FOTBAL CLUB RAPID 2 – CS TUNARI 1-1

• Sâmbătă, 12 septembrie (Ora 17.00)
PROGRESUL 1944 SPARTAC – FC VOLUNTARI 2 3-1
DINAMO 1948 2 – FOTBAL CLUB FCSB SA 2 3-2
CSA STEAUA BUCUREŞTI – CS BALOTEŞTI 5-1
CONCORDIA CHIAJNA 2 – METALUL BUZĂU 1-1

Etapa 2

• Vineri, 18 septembrie (Ora 17.00)
CS BALOTEŞTI – CS CONCORDIA CHIAJNA 2

• Sâmbătă, 19 septembrie (Ora 17.00)
SC FC VOLUNTARI SA 2 – CS TUNARI
AFC METALUL BUZĂU – FOTBAL CLUB RAPID 2
SC FOTBAL CLUB FCSB SA 2 – CSA STEAUA BUCUREŞTI
AFC PROGRESUL 1944 SPARTAC – SC DINAMO 1948 SA 2

SERIA a V-a

Etapa 1

• Vineri, 11 septembrie (Ora 17.00)
SEPSI Sf. GHEORGHE 2 – KIDS TÂMPA BRAŞOV 2-0

• Sâmbătă, 12 septembrie (Ora 17.00)
CS BLEJOI – AFC ASTRA 2 2-1
CSM CORONA BRAŞOV – KSE TG. SECUIESC 5-1
OLIMPIC RÂŞNOV – MUNICIPAL BRAŞOV 1-2
AFC ODORHEIU SECUIESC – CSO PLOPENI 0-1

Etapa 2

• Vineri, 18 septembrie (Ora 17.00)
AFC ASTRA 2 – CSO PLOPENI

• Sâmbătă, 19 septembrie (Ora 17.00)
ACS SR MUNICIPAL BRAŞOV – AFC ODORHEIU SECUIESC
ACS KIDS TÂMPA BRAŞOV – ACS OLIMPIC CETATE RÂŞNOV
ACS KSE TÂRGU SECUIESC – ACS SEPSI OSK SFÂNTU GHEORGHE 2
CS BLEJOI – CSM CORONA BRAŞOV

SERIA a VI-a

Etapa 1

• Vineri, 11 septembrie (Ora 17.00)
ACADEMICA CLINCENI 2 – ”U” CRAIOVA 2 2-0
CSM ALEXANDRIA – ACSO FILIAŞI 0-1

• Sâmbătă, 12 septembrie (Ora 17.00)
SPORTING ROŞIORI 2008 – UNIREA BASCOV 3-1
PETROLUL POTCOAVA – VEDIŢA COLONEŞTI 0-3
AS FC PUCIOASA – CSM FLACĂRA MORENI 2-2

Etapa 2

• Vineri, 18 septembrie (Ora 17.00)
ACS UNIREA BASCOV – CSM FLACĂRA MORENI
ACS VEDIŢA COLONEŞTI M.S. – CSM ALEXANDRIA

• Sâmbătă, 19 septembrie (Ora 17.00)
ACSO FILIAŞI – AS FC PUCIOASA
UNIVERSITATEA CRAIOVA 2 – CSO PETROLUL POTCOAVA
CS SPORTING ROŞIORI 2008 – ACS FC ACADEMICA CLINCENI 2

SERIA a VIII-a

Etapa 1

• Sâmbătă, 12 septembrie (Ora 17.00)
CS AVÂNTUL PERIAM – ACS POLI TIMIŞOARA 1-1
ŞOIMII LIPOVA – GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI 3-1
PROGRESUL PECICA – PROGRESUL EZERIŞ 2-0
CSC DUMBRĂVIŢA – BECICHERECU MIC 3-0
GHIRODA ŞI GIARMATA VII – CRIŞUL CHIŞ. CRIŞ 2-2

Etapa 2

• Vineri, 18 septembrie (Ora 17.00)
ACS FORTUNA BECICHERECU MIC – CSC GHIRODA ŞI GIARMATA VII

• Sâmbătă, 19 septembrie (Ora 17.00)
ACS POLI TIMIŞOARA – CS CRIŞUL CHIŞINEU CRIŞ
ACS PROGRESUL EZERIŞ – CSC DUMBRĂVIŢA
CS GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI – ACS PROGRESUL PECICA
CS AVÂNTUL PERIAM – CS ŞOIMII LIPOVA

SERIA a IX-a

Etapa 1

• Sâmbătă, 12 septembrie (Ora 17.00)

SĂNĂTATEA CLUJ-NAPOCA – FC UNIREA DEJ 0-3
AFC UNIREA 1924 – CSO CUGIR 1-4
CS UNIREA UNGHENI 2018 – CS HUNEDOARA 2-1
CS OCNA MUREŞ – ACS STICLA ARIEŞUL TURDA 0-2
AVÂNTUL REGHIN – ACS INDUSTRIA GALDA 0-0

Etapa 2

• Sâmbătă, 19 septembrie (Ora 17.00)
FC UNIREA DEJ – ACS INDUSTRIA GALDA
ACS STICLA ARIEŞUL TURDA – CSM AVÂNTUL REGHIN
CS HUNEDOARA – CS OCNA MUREŞ
CSO CUGIR – CS UNIREA UNGHENI 2018
CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA – AFC UNIREA 1924

SERIA a X-a

Etapa 1

• Sâmbătă, 12 septembrie (Ora 17.00)
SPORTUL ŞIMLEU SILVANIEI – CSC SÂNMARTIN 2-2
CSM SATU MARE – UNU FOTBAL CLUB GLORIA 4-2
PROG. ŞOMCUŢA MARE – MINAUR B. MARE 1-3
ACS CAO 1910 ORADEA – SCM ZALĂU 1-1
ACS FC SOMEŞUL DEJ – LUCEAFĂRUL ORADEA 2-0

Etapa 2

• Sâmbătă, 19 septembrie (Ora 17.00)
CSC SÂNMARTIN – CS LUCEAFĂRUL ORADEA
SCM ZALĂU – ACS FC SOMEŞUL DEJ
CS MINAUR BAIA MARE – ACS CAO 1910 ORADEA
ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA – CS PROGRESUL ŞOMCUŢA MARE
CS SPORTUL 2007 ŞIMLEU SILVANIEI – CSM SATU MARE