LIGA A II-A / SERIA I / PLAY-OFF

Rezultatele etapei a III-a

• Miercuri, 20 aprilie:
SC Bacău – Academica Clinceni        2-2 (0-2)
• Joi, 21 aprilie:
Dunărea Călăraşi – Dacia Unirea Brăila    2-2 (0-1)
Rapid Bucureşti – Farul Constanţa        1-0 (1-0)

Rezultatele etapei a IV-a

• Duminică, 24 aprilie:
Dacia Unirea Brăila – Rapid Bucureşti    2-0 (0-0)
Dunărea Călăraşi – SC Bacău            2-0 (0-0)
Farul Constanţa – Academica Clinceni    2-3 (2-3)

Clasament

1. Dunărea Călăraşi        4     2   2   0   11-  3   31p.
2. Rapid Bucureşti        4     2   0   2     5-  6   31p.
3. Dacia Unirea Brăila *)    4     2   1   1     9-  5   28p.
4. Academica Clinceni *)    4     1   2   1     8-  8   24p.
5. SC Bacău            4     2   1   1     7-  6   22p.
6. Farul Constanţa        4     0   0   4     2-14   19p.
*) echipe care au beneficiat de ajustarea în plus a punctajului după sezonul regulat
NOTĂ: La finalul play-off-ului, echipa clasată pe locul 1 va promova direct în Liga I. Echipa clasată pe locul 2 va disputa un baraj în dublă manşă cu cea de pe locul 2 din Seria a II-a, iar câştigătoarea acestuia va juca un nou baraj cu ocupanta locului 12 din Liga I.

Programul etapei a V-a (ultima din tur)

• Duminică, 7 mai / Ora 11.00:
Academica Clinceni – Dacia Unirea Brăila    _-_
Rapid Bucureşti – Dacia Unirea Brăila    _-_
SC Bacău – Farul Constanţa            _-_

LIGA A II-A / SERIA I / PLAY-OUT

Rezultatele etapei a III-a

• Sâmbătă, 23 aprilie:
ACS Berceni – CS Baloteşti                1-1 (0-0)
Ceahlăul Piatra Neamţ – Bucovina Pojorâta        0-4 (0-1)
Gloria Buzău – Rapid CFR Suceava            2-0 (1-0)

Clasament

1. Gloria Buzău *)        3     2   0   1   6-  4   19p.
2. ACS Berceni        3     1   1   1   6-  2   18p.
3. CS Baloteşti        3     1   2   0   4-  2   16p.
4. Rapid CFR Suceava    3     1   1   1   3-  3   15p.
5. Bucovina Pojorâta        3     2   0   1   7-  4   13p.
6. Ceahlăul Piatra Neamţ    3     0   0   7   0-11     5p.
*) echipă care a beneficiat de ajustarea în plus a punctajului după sezonul regulat
NOTĂ: La finalul play-out-ului, echipele clasate pe locurile 1 şi 2 se vor salva de la retrogradare. Echipa clasată pe locul 3 va disputa un baraj de menţinere cu cea de pe locul 3 din Seria a II-a. Echipele clasate pe locurile 4, 5 şi 6 vor retrograda în Liga a III-a.

Programul etapei a IV-a

• Sâmbătă, 30 aprilie / Ora 11.00:
CS Baloteşti – Bucovina Pojorâta             _-_
Gloria Buzău – Ceahlăul Piatra Neamţ        _-_
Rapid CFR Suceava – ACS Berceni            _-_

Articole Similare

Lasă un răspuns

Back to top button