LIGA A II-A – SERIA I

    20
    0

    Rezultatele etapei a IX-a

    • Sâmbătă, 18 octombrie:
    ACS Berceni – SC Bacău                0-0
    Rapid CFR Suceava – Academica Argeş        1-1 (0-1)
    Unirea Slobozia – FC Voluntari            1-2 (1-1)
    CS Baloteşti – Gloria Buzău                3-0 (1-0)
    Săgeata Năvodari – Farul Constanţa            2-0 (1-0)
    CF Brăila – FCM Dorohoi                6-3 (3-0)

    Clasament

    1. FC Voluntari        9     7   0   2     23-  6     21p.
    2. Academica Argeş        9     6   2   1     17-  7     20p.
    3. Săgeata Năvodari        9     5   2   2     10-  9     17p.
    4. Rapid CFR Suceava    9     3   5   1     15-10     14p.
    5. Gloria Buzău        9     4   1   4     11-15     13p.
    6. CF Brăila            9     3   3   3     10-12     12p.
    7. Unirea Slobozia        9     2   4   3     12-11     10p.
    8. ACS Berceni        9     2   4   3     15-17     10p.
    9. SC Bacău            9     1   5   3       9-10       8p.
    10. Farul Constanţa        9     1   5   3     11-14       8p.
    11. FCM Dorohoi        9     2   1   6     10-24       7p.
    12. CS Baloteşti        9     1   2   6     10-18       5p.

    Programul etapei a X-a

    • Sâmbătă, 25 octombrie / Ora 11.00:
    Academica Argeş – SC Bacău            _-_
    FC Voluntari – Rapid CFR Suceava            _-_
    Gloria Buzău – Unirea Slobozia            _-_
    Farul Constanţa – CS Baloteşti            _-_
    FCM Dorohoi – Săgeata Năvodari            _-_
    CF Brăila – ACS Berceni                _-_

    Programul etapei a XI-a (ultima din tur)

    • Sâmbătă, 1 noiembrie / Ora 11.00:
    Săgeata Năvodari – CF Brăila                _-_
    CS Baloteşti – FCM Dorohoi                _-_
    Unirea Slobozia – Farul Constanţa            _-_
    Rapid CFR Suceava – Gloria Buzău            _-_
    SC Bacău – FC Voluntari                _-_
    ACS Berceni – Academica Argeş            _-_

    LIGA A II-A – SERIA A II-A
    Rezultatele etapei a IX-a

    • Sâmbătă, 18 octombrie:
    ACS Poli Timişoara – Olimpia Satu Mare        3-0 (1-0)
    Au marcat: Cristian Boldea (18), Pedro Henrique (46), Cristian Bărbuţ (68)
    FC Bihor Oradea – FC Olt Slatina            0-0
    Metalul Reşiţa – Unirea Tărlungeni            2-1 (1-0)
    Au marcat: Vasile Buhăescu (14, 58) / Liviu Nicolae (59)
    CSM Rm. Vâlcea – FC Caransebeş            4-1 (2-0)
    Au marcat: Onyeha Konyeha (3, 30), Cosmin Neagu (84), Lucian Iordache (87) / Andrei Dicu (56)
    Şoimii Pâncota – Fortuna Poiana Câmpina        2-2 (1-1)
    Au marcat: Vasile Suciu (35), Alin Mihai (51) / Bogdan Chipirliu (24, penalti), Georgian Honciu (50)
    CS Mioveni – A stat.

    Clasament

    1. Metalul Reşiţa        9     6   2   1     12-  7     20p.
    2. ACS Poli Timişoara    8     6   0   2     14-  4     18p.
    3. CS Mioveni        8     4   2   2       5-  3     14p.
    4. CSM Rm. Vâlcea        9     2   6   1       6-  4     12p.
    5. Foresta Poiana Câmpina    8     3   3   2     11-10     12p.
    6. Unirea Tărlungeni        8     3   2   3       7-  7     11p.
    7. FC Olt Slatina        8     1   5   2       7-  6       8p.
    8. Şoimii Pâncota        8     1   4   3     11-12       7p.
    9. Olimpia Satu Mare    8     2   1   5       5-10       7p.
    10. FC Caransebeş        8     1   3   4       5-13       6p.
    11. FC Bihor Oradea        8     0   4   4       4-11       4p.

    Programul etapei a X-a

    • Sâmbătă, 25 octombrie / Ora 11.00:
    FC Olt Slatina    – Olimpia Satu Mare            _-_
    Unirea Tărlungeni – FC Bihor Oradea        _-_
    FC Caransebeş – Metalul Reşiţa            _-_
    Fortuna Poiana Câmpina – CS Mioveni        _-_
    Şoimii Pâncota – ACS Poli Timişoara        _-_
    Stă – CSM Rm. Vâlcea.

    Programul etapei a XI-a (ultima din tur)

    • Sâmbătă, 1 noiembrie / Ora 11.00:
    CS Mioveni – Şoimii Pâncota                _-_
    CSM Rm. Vâlcea – Fortuna Poiana Câmpina    _-_
    FC Bihor Oradea – FC Caransebeş            _-_
    Olimpia Satu Mare – Unirea Tărlungeni        _-_
    ACS Poli Timişoara – FC Olt Slatina            _-_
    Metalul Reşiţa – Stă.