LIGA A II-A – SERIA I
Rezultatele etapei a VIII-a
• Miercuri, 15 octombrie:
SC Bacău – Rapid CFR Suceava 1-1 (1-1)
Academica Argeş – Unirea Slobozia 3-1 (2-0)
FC Voluntari – CS Baloteşti 3-0 (2-0)
Gloria Buzău – Săgeata Năvodari 0-0
Farul Constanţa – CF Brăila 0-0
FCM Dorohoi – ACS Berceni 2-0 (1-0)
Clasament
1. Academica Argeş 8 6 1 1 16- 6 19p.
2. FC Voluntari 8 6 0 2 21- 5 18p.
3. Săgeata Năvodari 8 4 2 2 8- 9 14p.
4. Rapid CFR Suceava 8 3 4 1 14- 9 13p.
5. Gloria Buzău 8 4 0 3 11-12 13p.
6. Unirea Slobozia 8 2 4 2 11- 9 10p.
7. ACS Berceni 8 2 3 3 15-17 9p.
8. CF Brăila 8 2 3 3 4- 9 9p.
9. Farul Constanţa 8 1 5 2 11-12 8p.
10. SC Bacău 8 1 4 3 9-10 7p.
11. FCM Dorohoi 8 2 1 5 7-18 7p.
12. CS Baloteşti 8 0 2 6 7-18 2p.
Programul etapei a IX-a
• Sâmbătă, 18 octombrie / Ora 11.00:
ACS Berceni – SC Bacău _-_
Rapid CFR Suceava – Academica Argeş _-_
Unirea Slobozia – FC Voluntari _-_
CS Baloteşti – Gloria Buzău _-_
Săgeata Năvodari – Farul Constanţa _-_
CF Brăila – FCM Dorohoi _-_
LIGA A II-A – SERIA A II-A
Rezultatele etapei a VIII-a
• Miercuri, 15 octombrie:
Olimpia Satu Mare – FC Bihor Oradea 2-1 (1-0)
Au marcat: Florin Mureşan (36), Ovidiu Bic (65) / Răzvan Lupu (80)
FC Olt Slatina – Metalul Reşiţa 4-0 (1-0)
Au marcat: Alexandru Leucuţa (25), Ştefan Blănaru (54, 58, 86)
Unirea Tărlungeni – CSM Rm. Vâlcea 0-0
FC Caransebeş – CS Mioveni 0-1 (0-0)
A marcat: Claudiu Bălan (60)
Fortuna Poiana Câmpina – ACS Poli Timişoara 0-3 (0-1)
Au marcat: Pedro Henrique (2), Cristian Bărbuţ (58, 67)
A stat – Şoimii Pâncota.
Clasament
1. Metalul Reşiţa 8 5 2 1 10- 6 17p.
2. ACS Poli Timişoara 7 5 0 2 11- 4 15p.
3. CS Mioveni 8 4 2 2 5- 3 14p.
4. Foresta Poiana Câmpina 7 3 2 2 9- 8 11p.
5. Unirea Tărlungeni 7 3 2 2 6- 5 11p.
6. CSM Rm. Vâlcea 8 1 6 1 2- 3 9p.
7. FC Olt Slatina 7 1 4 2 7- 6 7p.
8. Olimpia Satu Mare 7 2 1 4 5- 7 7p.
9. Şoimii Pâncota 7 1 3 3 9-10 6p.
10. FC Caransebeş 7 1 3 3 4- 9 6p.
11. FC Bihor Oradea 7 0 3 4 4-11 3p.
Programul etapei a IX-a
• Sâmbătă, 18 octombrie / Ora 11.00:
ACS Poli Timişoara – Olimpia Satu Mare _-_
FC Bihor Oradea – FC Olt Slatina _-_
Metalul Reşiţa – Unirea Tărlungeni _-_
CSM Rm. Vâlcea – FC Caransebeş _-_
Şoimii Pâncota – Fortuna Poiana Câmpina _-_
CS Mioveni – Stă.