Fotbal

LIGA A II-A / SERIA A II-A

Clasament

1. FC Timişoara        17   12   4     1   30-10   40p. (+16)
2. Gloria Bistriţa        17   12   4     1   33-14   40p. (+13)
3. Gaz Metan Tr. Severin    17     9   2     6   26-18   29p. (  +5)
4. UTA Arad            17     7   6     4   24-12   27p. (    0)
5. Chindia Târgovişte    17     7   6     4   20-12   27p. (    0)
6. FC Argeş            17     7   6     4   22-21   27p. (    0)
7. Unirea Alba Iulia        17     6   8     3   19-12   26p. (  +2)
8. ALRO Slatina        17     7   4     6   20-14   25p. (  +1)
9. Luceafărul Oradea    17     6   5     6   18-16   23p. (  –4)
10. FC Bihor            17     5   5     7   17-26   20p. (  –4)
11. FC Maramureş        17     5   4     8   23-25   19p. (  –8)
12. Mureşul Deva        17     5   1   11   12-38   16p. (–11)
13. CSM Rm. Vâlcea        17     4   3   10   17-27   15p. (  –9)
14. FC Olt Slatina        17     4   3   10   15-25   15p. (  –9)
15. Juventus Bucureşti    17     2   6     9   13-21   12p. (–15)
16. Arieşul Turda *)        17     2   5   10   10-26   11p. (–13)
*) Echipa ARIEŞUL TURDA s-a retras din campionat în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile din retur la „masa verde”, cu scorul de 3-0

LIGA A II-A / SERIA A II-A
Programul etapei a XVIII-a

• Vineri, 30 martie / Ora 18.00:
FC Argeş – Chindia Târgovişte            _-_

• Sâmbătă, 31 martie / Ora 11.00:
Gloria Bistriţa – Mureşul Deva            _-_
Juventus Bucureşti – Luceafărul Oradea        _-_
CSM Rm. Vâlcea – UTA Arad            _-_
FC Bihor – Gaz Metan Tr. Severin            _-_
ALRO Slatina – Unirea Alba Iulia            _-_
FC Olt Slatina    – FC Timişoara            _-_
Arieşul Turda – FC Maramureş *)            0-3
*) neprogramat

Programul etapei a XIX-a

• Miercuri, 4 aprilie / Ora 17.00:
Mureşul Deva – FC Argeş                _-_
Chindia Târgovişte – Juventus Bucureşti        _-_
FC Maramureş – CSM Rm. Vâlcea            _-_
UTA Arad – FC Bihor                    _-_
Gaz Metan Tr. Severin – ALRO Slatina        _-_
Unirea Alba Iulia – FC Olt Slatina            _-_

• Miercuri, 4 aprilie / Ora 19.00:
FC Timişoara – Gloria Bistriţa            _-_
Luceafărul Oradea – Arieşul Turda *)            3-0
*) neprogramat

Articole Similare

Lasă un răspuns

Back to top button