Fotbal

LIGA A II-A / SERIA A II-A

Clasament

1. Gloria Bistriţa        27   18     7     2   56-26   61p. (+19)
2. FC Timişoara        27   17     7     3   45-17   58p. (+19)
3. Gaz Metan Tr. Severin    27   15     5     7   42-23   50p. (  +8)
4. Luceafărul Oradea    27   12     8     7   31-21   44p. (  +2)
7. ALRO Slatina        27   12     7     8   37-19   43p. (  +4)
5. UTA Arad            27   11     9     7   32-20   42p. (    0)
6. Chindia Târgovişte    27   10   11     6   31-20   41p. (  –1)
8. FC Bihor            27   11     7     9   37-33   40p. (  +1)
9. FC Argeş            27   10     9     8   31-35   39p. (  –3)
10. Unirea Alba Iulia        27     7   11     9   24-24   32p. (  –7)
11. CSM Rm. Vâlcea        27     8     7   12   30-34   31p. (–11)
12. FC Olt Slatina        27     8     6   13   27-33   30p. (  –9)
13. FC Maramureş        27     8     5   14   30-45   29p. (–10)
14. Juventus Bucureşti    27     4     8   15   23-36   20p. (–22)
15. Mureşul Deva        27     6     2   19   19-61   20p. (–19)
16. Arieşul Turda *)        27     2     5   20   10-56   11p. (–31)
*) Echipa ARIEŞUL TURDA s-a retras din campionat în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile din retur la „masa verde”, cu scorul de 3-0
LIGA A II-A / SERIA A II-A

Rezultatele etapei a XXVII-a

• Miercuri, 16 mai:
CSM Rm. Vâlcea – FC Bihor                1-1 (1-1)
Au marcat: Florin Plecanciuc (33) / Andrei Şulea (38)
Juventus Bucureşti – FC Olt Slatina            0-1 (0-0)
A marcat: Dragoş Dragalina (58)
FC Argeş – FC Timişoara                0-1 (0-0)
A marcat: Florin Sandu (54)
Mureşul Deva – Unirea Alba Iulia            2-2 (0-0)
Au marcat: Daniel Ambrus (72), Andrei Buda (90) / George Negură (79), Dejan Pecarov (90+1)
Chindia Târgovişte – Gaz Metan Tr. Severin        1-2 (1-1)
Au marcat: Bobi Verdeş (13) / Cosmin Vancea (40), Bozidar Cosic (58)
Luceafărul Oradea – UTA Arad            0-0
Gloria Bistriţa – FC Maramureş            1-1 (0-0)
A marcat: Marius Feher (55) / Marian Tănasă (83)
Arieşul Turda – ALRO Slatina *)            0-3
*) neprogramat

Programul etapei a XXVIII-a

• Sâmbătă, 19 mai / Ora 11.00:
ALRO Slatina – CSM Rm. Vâlcea            _-_
FC Timişoara – Juventus Bucureşti            _-_
Unirea Alba Iulia – FC Argeş                _-_
FC Maramureş – Luceafărul Oradea            _-_

• Sâmbătă, 19 mai / Ora 13.00:
FC Bihor – Gloria Bistriţa                _-_

• Sâmbătă, 19 mai / Ora 18.00:
Gaz Metan Tr. Severin – Mureşul Deva        _-_

• Sâmbătă, 19 mai / Ora 19.30:
UTA Arad – Chindia Târgovişte            _-_
FC Olt Slatina – Arieşul Turda *)            3-0
*) neprogramat

Programul etapei a XXIX-a

• Sâmbătă, 26 mai / Ora 11.00:
FC Bihor – ALRO Slatina                _-_
CSM Rm. Vâlcea – FC Olt Slatina            _-_
Juventus Bucureşti – Unirea Alba Iulia        _-_
FC Argeş – Gaz Metan Tr. Severin            _-_
Mureşul Deva – UTA Arad                _-_
Chindia Târgovişte – FC Maramureş            _-_
Gloria Bistriţa – Luceafărul Oradea            _-_
Arieşul Turda – FC Timişoara *)            0-3
*) neprogramat

Programul etapei a XXX-a

• Sâmbătă, 2 iunie / Ora 11.00:
ALRO Slatina – Gloria Bistriţa            _-_
FC Olt Slatina – FC Bihor                _-_
FC Timişoara – CSM Rm. Vâlcea            _-_
Gaz Metan Tr. Severin – Juventus Bucureşti        _-_
UTA Arad – FC Argeş                    _-_
FC Maramureş – Mureşul Deva            _-_
Luceafărul Oradea – Chindia Târgovişte        _-_
Unirea Alba Iulia – Arieşul Turda *)            3-0
*) neprogramat

Articole Similare

Lasă un răspuns

Back to top button