Fotbal

LIGA A II-A / SERIA A II-A

Clasament

1. Gloria Bistriţa        24   17     5     2   51-22   56p. (+20)
2. FC Timişoara        24   14     7     3   40-16   49p. (+13)
3. UTA Arad            24   11     8     5   30-16   41p. (  +5)
4. Gaz Metan Tr. Severin    24   12     5     7   35-22   41p. (  +5)
5. Luceafărul Oradea    24   11     7     6   30-20   40p. (  +4)
6. Chindia Târgovişte    24     9   11     4   28-16   38p. (  +2)
7. FC Argeş            24   10     8     6   30-30   38p. (  +2)
8. ALRO Slatina        24   10     6     8   31-18   36p. (    0)
9. FC Bihor            24     9     6     9   32-32   33p. (  –3)
10. Unirea Alba Iulia        24     7   10     7   23-21   31p. (  –5)
11. CSM Rm. Vâlcea        24     7     5   12   25-32   26p. (–10)
12. FC Maramureş        24     7     4   13   28-40   25p. (–11)
13. FC Olt Slatina        24     5     6   13   21-33   21p. (–15)
14. Juventus Bucureşti    24     4     8   12   23-32   20p. (–16)
15. Mureşul Deva        24     6     1   17   17-55   19p. (–14)
16. Arieşul Turda *)        24     2     5   17   10-47   11p. (–25)
*) Echipa ARIEŞUL TURDA s-a retras din campionat în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile din retur la „masa verde”, cu scorul de 3-0

LIGA A II-A / SERIA A II-A
Rezultatele etapei a XXIV-a

• Sâmbătă, 28 aprilie:
CSM Rm. Vâlcea – Juventus Bucureşti        3-0 (1-0)
Au marcat: Robert Văduva (31), Constantin Vasile (51), Christian N’Kongue (52)
FC Bihor – FC Argeş                    3-0 (2-0)
Au marcat: Ovidiu Bic (22, 48), Andrei Florean (26)
FC Timişoara – Luceafărul Oradea            1-2 (1-1)
Au marcat: Alexandru Popovici (39) / Ştefan Blănaru (42), Florin Neaga (60)
Gaz Metan Tr. Severin – UTA Arad            0-0
FC Olt Slatina – Chindia Târgovişte            0-0

• Duminică, 29 aprilie:
ALRO Slatina – Mureşul Deva            5-0 (2-0)
Au marcat: Daniel Ene (26, 38), Laurenţiu Boroiban (78), Andrei Creţu (83, 90+2),

• Luni, 30 aprilie:
Unirea Alba Iulia – FC Maramureş            1-0 (1-0)
A marcat: Claudiu Oară (41)
Arieşul Turda – Gloria Bistriţa *)            0-3
*) neprogramat

Programul etapei a XXV-a

• Sâmbătă, 5 mai / Ora 11.00:
Juventus Bucureşti – FC Bihor            _-_
FC Argeş – ALRO Slatina                _-_
Mureşul Deva – FC Olt Slatina            _-_
Chindia Târgovişte – FC Timişoara            _-_
Luceafărul Oradea – Unirea Alba Iulia        _-_
FC Maramureş – Gaz Metan Tr. Severin        _-_
Gloria Bistriţa – UTA Arad                _-_
Arieşul Turda – CSM Rm. Vâlcea *)            0-3
*) neprogramat

Articole Similare

Lasă un răspuns

Back to top button