Acasă Fotbal LIGA A II-A / SERIA A II-A

LIGA A II-A / SERIA A II-A

115
0

Clasament

1. Gloria Bistriţa        22   16     5     1   47-19   53p. (+17)
2. FC Timişoara        22   13     7     2   34-14   46p. (+13)
3. UTA Arad            22   10     7     5   29-16   37p. (  +4)
4. Gaz Metan Tr. Severin    22   11     4     7   32-21   37p. (  +7)
5. FC Argeş            22   10     7     5   29-26   37p. (  +4)
6. Chindia Târgovişte    22     9     9     4   28-16   36p. (  +3)
7. Luceafărul Oradea    22     9     7     6   25-18   34p. (  +1)
8. ALRO Slatina        22     9     5     8   26-18   32p. (  –1)
9. Unirea Alba Iulia        22     6   10     6   22-20   28p. (  –5)
10. FC Bihor            22     7     6     9   25-31   27p. (  –6)
11. FC Maramureş        22     7     4   11   28-34   25p. (  –8)
12. CSM Rm. Vâlcea        22     6     4   12   20-30   22p. (–11)
13. FC Olt Slatina        22     5     5   12   20-30   20p. (–13)
14. Mureşul Deva        22     6     1   15   16-46   19p. (–14)
15. Juventus Bucureşti    22     3     8   11   20-29   17p. (–16)
16. Arieşul Turda *)        22     2     5   15   10-41   11p. (–22)
*) Echipa ARIEŞUL TURDA s-a retras din campionat în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile din retur la „masa verde”, cu scorul de 3-0

Rezultatele etapei a XXII-a

• Vineri, 20 aprilie:
FC Timişoara – UTA Arad                0-1 (0-1)
A marcat: Vasilios Galanis (11)

• Sâmbătă, 21 aprilie:
Gloria Bistriţa – Juventus Bucureşti            4-3 (1-2)
Au marcat: Marius Feher (18), Daniel Stan (52, 78, 87) / Mihai Damaschin (28, 37), George Tene (85)
CSM Rm. Vâlcea – Mureşul Deva            1-0 (0-0)
A marcat: Robert Văduva (90+4)
ALRO Slatina – Luceafărul Oradea            3-1 (1-1)
Au marcat: Ionuţ Stancu (38, penalti) / Sebastian Ianc (22)
FC Olt Slatina – FC Maramureş            3-1 (1-0)
Au marcat: Andrei David (44), Alin Pavel (52), Nicuşor Bancu (77) / Alin Roman (97)
Unirea Alba Iulia – Gaz Metan Tr. Severin        1-4 (0-0)
Au marcat: Ionuţ Şerban (78) / Pedro Moutinho (59), Silviu Bălace (72), Cosmin Vancea (74), Adrian Dandea (79)

• Duminică, 22 aprilie / Ora 12.00
FC Bihor – Chindia Târgovişte            2-2 (1-1)
Au marcat: Ciprian Selagea (6), Botand Birtalan (80) / Alexandru Băluţă (23, 88)
Arieşul Turda – FC Argeş *)                0-3
*) neprogramat

Programul etapei a XXIII-a

• Marţi, 24 aprilie / Ora 17.00:
FC Maramureş – FC Timişoara            _-_

• Miercuri, 25 aprilie / Ora 17.00:
FC Argeş – CSM Rm. Vâlcea                _-_
Mureşul Deva – FC Bihor                _-_
Chindia Târgovişte – ALRO Slatina            _-_
Luceafărul Oradea – FC Olt Slatina            _-_
UTA Arad – Unirea Alba Iulia            _-_
Gaz Metan Tr. Severin – Gloria Bistriţa        _-_
Juventus Bucureşti – Arieşul Turda *)        3-0
*) neprogramat

Programul etapei a XXIV-a

• Sâmbătă, 28 aprilie / Ora 11.00:

CSM Rm. Vâlcea – Juventus Bucureşti        _-_
FC Bihor – FC Argeş                    _-_
ALRO Slatina – Mureşul Deva            _-_
FC Timişoara – Luceafărul Oradea            _-_
Unirea Alba Iulia – FC Maramureş            _-_
Gaz Metan Tr. Severin – UTA Arad            _-_

• Sâmbătă, 28 aprilie / Ora 16.00:
FC Olt Slatina – Chindia Târgovişte            _-_
Arieşul Turda – Gloria Bistriţa *)            _-_
*) neprogramat