Acasă Clasamente Liga a II-a

Liga a II-a

36
0

Liga a II-a / Play-off

Etapa a VII-a

• Vineri, 7 mai:
Csikszereda Miercurea Ciuc – CS Mioveni 2-2
ASU Politehnica Timişoara – Universitatea Craiova 1948 2-1
Dunărea Călăraşi – FC Rapid 3-2

Clasament

1. FC ”U” Craiova      7 4 2 1 10-6 49p.
2. Fotbal Club Rapid  7 4 1 2 12-7 46p.
3. CS Mioveni            7 2 4 1 14-8 43p.
4. Dunărea Călăraşi   7 2 2 3 9-15 42p.
5. ASU Poli Timişoara 7 2 1 4 5-10 39p.
6. Csikszereda M. Ciuc 7 1 2 4 5-9 37p.

Etapa a VIII-a

• Miercuri, 12 mai:
CS Mioveni – Dunărea Călăraşi (Ora 17.30)

• Joi, 13 mai:
Universitatea Craiova 1948 – Csikszereda M. Ciuc (Ora 17.30)
FC Rapid – ASU Politehnica Timişoara (Ora 20.30)

Etapa a IX-a (penultima a campionatului)

• Sâmbătă, 15 mai:
FC Rapid – Universitatea Craiova 1948 (Ora 11.00)
ASU Politehnica Timişoara – CS Mioveni (Ora 11.00)
Dunărea Călătaşi Csikszereda M. Ciuc (Ora 11.00)

Liga a II-a / Play-out

Grupa A

Etapa a VII-a

• Sâmbătă, 8 mai:
Ripensia Timişoara – Metaloglobus 1-0
Pandurii Tg. Jiu – Farul Constanţa 1-2
Universitatea Cluj – Comuna Recea 2-3
CSM Slatina a stat

Clasament final

1. Farul Constanţa          6 3 1 2 10-8 42p.
2. Universitatea Cluj        6 3 1 2 13-9 39p.
3. Metaloglobus              6 3 0 3 6-7 39p.
4. Ripensia Timişoara       6 4 2 0 9-3 36p.
5. Fotbal Comuna Recea  6 4 0 2 18-10 35p.
6. CSM Slatina                6 1 1 4 8-15 19p.
7. Pandurii Tg. Jiu            6 0 1 5 5-17 14p.

Grupa B

Etapa a VII-a

• Vineri, 7 mai:
Gloria Buzău – Concordia Chiajna 0-3

• Sâmbătă, 8 mai:
Petrolul Ploieşti – Aerostar Bacău 2-0
Unirea Slobozia – CSM Reşiţa 1-0
Viitorul P. Tg. Jiu a stat

Clasament final

1. Petrolul Ploieşti              6 3 2 1 8-4 42p.
2. Viitorul Pandurii Tg. Jiu 6 3 0 3 15-14 41p.
3. Gloria Buzău                 6 2 3 1 9-7 35p.
4. Concordia Chiajna          6 3 1 2 8-6 34p.
5. Unirea Slobozia              6 2 4 0 8-5 29p.
6. CSM Reşiţa                    6 2 1 3 8-7 26p.
7. Aerostar Bacău             6 0 1 5 4-17 11p.

Baraj menţinere Liga a II-a

• Sâmbătă, 15 mai
Comuna Recea – Unirea Slobozia (Ora 11.00)

• Sâmbătă, 22 mai
Unirea Slobozia – Comuna Recea (Ora 11.00)