Acasă Liga II Liga a II-a

Liga a II-a

24
0
Etapa a XXII-a
• Vineri, 21 februarie:
Universitatea Cluj – FC Argeş 1-1 (0-1)
• Sâmbătă, 22 februarie:
Farul Constanţa – Concordia Chiajna 3-1 (2-0)
CS Mioveni – Viitorul Pandurii Tg. Jiu 0-2 (0-1)
Ripensia Timişoara – Metaloglobus Bucureşti 3-0 (3-0)
Petrolul Ploieşti – Dunărea Călăraşi 2-0 (1-0)
Pandurii Tg. Jiu – CSM Reşiţa 1-4 (1-0)
Sportul Snagov – Gloria Buzău 0-3
*) nedisputat
• Luni, 24 februarie:
Csikszereda Miercurea Ciuc – UTA Arad 0-6 (0-3)
• Marţi, 25 februarie:
Rapid Bucureşti – Turris-Oltul Turnu Măgurele 0-0
ASU Politehnica Timişoara a stat
Clasament
  1. UTA Arad 21 13   5   3  43-13  44p.
  2. CS Mioveni 21 10   7   4  35-21  37p.
  3. Rapid Bucureşti 21 10   6   5  32-19  36p.
  4. FC Argeş 21   9   7   5  29-24  34p.
  5. Petrolul Ploieşti 21   9   7   5  21-19  34p.
  6. Turris Tr. Măgurele 20   9   6   5  33-24  33p.
  7. Farul Constanţa 21   9   5   7  27-19  32p.
  8. ASU Politehnica Timişoara 20   8   7   5  19-10  31p.
  9. Gloria Buzău 21   9   4   8  33-25  31p.
10. Metaloglobus Bucureşti 21   8   7   6  23-19  31p.
11. Viitorul Pandurii Tg. Jiu 21   8   6   7  28-27  30p.
12. Dunărea Călăraşi 21   7   6   8  26-28  27p.
13. Ripensia Timişoara 21   6   9   6  27-30  27p.
14. Universitatea Cluj 21   5 11   5  26-22  26p.
15. Csikszereda Miercurea Ciuc 21   5   7   9  15-29  22p.
16. CSM Reşiţa 21   5   6 10  29-35  21p.
17. Concordia Chiajna 20   5   6   9  17-27  21p.
18. Sportul Snagov 21   2   3 16  18-55    9p.
19. Pandurii Tg. Jiu 21   1   5 15  10-45    8p.
*) Daco Getica s-a retras din campionat
Etapa a XXIII-a
• Sâmbătă, 29 februarie:
Dunărea Călăraşi – Csikszereda Miercurea Ciuc (Ora 11.00)
UTA Arad – Ripensia Timişoara (Ora 11.00)
Viitorul Tg. Jiu – Pandurii Tg. Jiu (Ora 11.00)
Turris Tr. Măgurele – Concordia Chiajna (Ora 11.00)
Petrolul Ploieşti – Farul Constanţa (Ora 13.00)
Metaloglobus – Sportul Snagov _-_
*) nu se dispută
• Duminică, 1 martie:
ASU Politehnica Timişoara – Rapid Bucureşti (Ora 11.00)
FC Argeş – CS Mioveni (Ora 13.30)
SCM Gloria Buzău – Universitatea Cluj (Ora 17.00)
CSM Reşiţa – stă