Liga 6Fotbal

Lidera Superligii a jucat doar 70 de minute în ultimul meci al anului

Partida de pe Oltchim, dintre Minerul Costești și Unirea Tomșani, s-a încheiat după doar 70 de minute. Oaspeții nu au reușit să-și strângă lotul pentru această ultimă rundă. Pentru a nu bifa o neprezentare, au venit cu jucătorii pe care i-au avut la dispoziție. Adică doar 9! Deznodământul era clar. Gazdele au câștigat jocul cu 7-2. Au marcat pentru echipa de pe primul loc: Edi Pușcatu, de două ori, Bobi Preda (două goluri), Vali Mihalcea, Sică Bălțățeanu și Lucian Pătularu. Partida s-a încheiat după doar 70 de minute. ”Cei din Tomșani au încercat să onoreze competiția, să vină, dar nu au reușit să strângă 11 jucători. Pentru noi, meciul a fost precum un antrenament. Ne-am făcut și planurile pentru banchet. Va fi în week-end-ul viitor, la o pensiune din Costești, unde vom petrece tradițional. Stăm de sâmbătă până duminică. Mulțumim Primăriei Costești, primarului Toma Peștereanu, președintelui clubului, Sergiu Holtei, sponsorilor și tuturor celor care au fost alături de noi până acum. Nu în ultimul rând, le mulțumesc băieților pentru ceea ce am realizat împreună în acest an. Suntem un grup bun, frumos, cu băieți de caracter”, a transmis Marius Vlădoi, antrenorul liderei, după ultima etapă din 2019. (S.S.)