AtletismAlte sporturi

Liceul Tehnologic ”Brătianu” din Drăgășani, medalie de aur la Naționalele de Atletism

Sâmbătă și duminică, la București a avut loc Campionatul Național de Atletism dedicat categoriilor copii I și copii II. La acest concurs a avut reprezentanți de seamă și Liceul Tehnologic ”Brătianu” din Drăgășani. Sportiva Rebeca Miu a îmbogățit vistieria liceului vâlcean cu două medalii. A câștigat titlul național la 800 metri și medalia de bronz la 1500 metri. Rebeca a concurat la categoria copii II. La copii I, Denis Surcel s-a clasat pe locul 4 la 800 metri și 1500 metri. Evelina Alexandrescu (copii I) a ocupat locul 6 la 1500 și locul 7 la 800 metri, iar Lorena Iordache (tot la copii I) a terminat cursa de 1500 metri pe locul 8. Atleții menționați sunt pregătiți de profesorii Cristian și Luminița Orza.