Liga 6

Galop de sănătate pentru AS Popeşti 2016 în meciul cu ultima clasată

Etapa a VII-a din Seria Vest a Ligii a VI-a a fost una perfectă pentru AS Popeşti 2016. Formaţia din comuna administrată de Aurora Măgură a obţinut un succes facil în faţa ultimei clasate, Atletico. Copiii pregătiţi de Marius Anghelescu, unii chiar de 13-14 ani, nu au putut face faţă jocului. Popeştenii au câştigat partida cu scorul de 17-0! A fost un adevărat galop de sănătate pentru ei.

Cinci minute au rezistat râmnicenii. Ştefan Anghel a fost primul jucător din tabăra gazdelor care şi-a trecut numele pe lista marcatorilor. Imediat după ce oaspeţii au repus mingea în joc, s-a făcut 2-0. Cosmin Şoşoi, unul dintre cei mai talentaţi jucători ai celor de la Popeşti, a dublat avantajul în minutul 6. În minutul 10 era deja 4-0. Ştefan Anghel a înregistrat hattrick-ul. Până la pauză, s-a făcut 9-0. În partea secundă s-a mai înscris de alte opt ori. Cel mai prolific jucător din acest meci de vacanţă pentru popeşteni a fost Ştefan Anghel, cu şase goluri. Şoşoi a punctat de cinci ori. Căpitanul Andrei Cîrstea a realizat hattrick-ul, iar Alexandru Bădiţă – ”dubla”. Printre marcatori s-a mai regăsit şi Adrian Despa. Formaţia coordonată de Radu Iordache a profitat de remiza dintre Păuşeşti Măglaşi şi Pietrari şi a urcat pe locul 2 în clasament. E la un punct în spatele liderei.