Fostul căpitan Costi Dumbravă le-a făcut viaţă grea prietenilor de la Drăgoeşti. ”Dodel” şi Pariseu l-au învins

După o înfrângere şi un egal în primele două etape din Liga a V-a, Oltul Drăgoeşti şi-a pus speranţa în meciul cu Şuşani că va reuşi să iasă din blocaj. Formaţia coordonată de Edi Guţă a intrat motivată pe teren. Jocul a curs în favoarea sa. Raul Luca, alias ”Dodel”, în prima repriză şi Gigi Pariseu, în repriza a doua, au fost cei care au făcut diferenţa pe teren. ”Ne bucurăm pentru prima victorie din acest sezon. Trebuia să vină şi acest moment. Sperăm să continuăm pe acest drum, să fie prima victorie dintre-un şir lung. Cred că diferenţa putea să fie şi mai mare pentru noi. Am ratat mult. La oaspeţi s-a remarcat fostul nostru căpitan, portarul Costi Dumbravă. A avut mai multe intervenţii salvatoare. Am trimis mingea şi în bară. Dar am trait periculos, ca să zic aşa. La 1-0, au avut şi cei de la Şuşani o bară. Dacă intra mingea în poartă, nu se ştie cum decurgeau lucrurile în continuare. Meciul s-a desfăşurat în spirit de fair-play. Ne cunoaştem de mult timp cu cei de la Şuşani, suntem în relaţii bune. Înaintea acestui joc am intrat şi în posesia noilor echipamente, de joc şi de prezentare. Avem treninguri personalizate. Primăria ne-a oferit echipament de joc şi 4 mingi. La final, domnul primar, care este tot timpul alături de noi, ne-a asigurat şi o masa. Totul e bine acum, din toate punctele de vedere. Suntem pe drumul cel bun. Îmi pare rău că nu voi putea fi alături de echipă la Frânceşti, dar sunt convins că băieţii vor fi motivaţi să dubleze Victoria din această rundă”, a precizat Edi Guţă, antrenorul-jucător al echipei din Drăgoeşti. Primarul Gheorghe Melente a fost, de asemenea, inclus în ”lot”. A primit trening de prezentare. Se pregăteşte pentru revenirea în iarbă. Glumim… Conducerea tehnică a transmis că lotul este unul extrem de numeros pentru acest nivel şi concurenţa e mare la Drăgoeşti. La ultimul meci au fost prezenţi 20 de jucători.