Formaţia lui Mitică Drăgănescu, norocoasă la ”loteria” penaltiurilor

Printre partidele disputate în turul I al fazei judeţene a Cupei României, s-a regăsit şi cea de la Izvorul Rece, dintre Montana şi Forestierul Romani. Prima repriză a aparţinut gazdelor. Nu au reuşit, însă, să profite de jocul bun. S-a intrat la ”cabine” la egalitate, 0-0. În debutul părţii secunde, Montana a trecut în avantaj. Forestierul a încercat să întoarcă soarta partidei. Formaţia coordonată de Alin Bolca a avut o posesie mai bună, şi-a creat numeroase ocazii. Până la urmă, a reuşit şi egalarea. Radu Simtea a marcat pentru 1-1 în minutul 92 şi a dus meciul la loviturile de departajare. La loteria penaltiurilor, oaspeţii au fost mai norocoşi. Au ratat o singură dată, iar gazdele de trei ori. Forestierul a câştigat partida cu scorul de 4-3. Pe margine, Mitică Drăgănescu şi Vili Ichim, doi oameni de fotbal cu ştate vechi, inimoşi, care trăiesc fiecare meci la intensitate maximă, au făcut spectacol. Nu s-au înregistrat, însă, incidente. Nici cartonaşe nu au fost. Răzvan Mosor şi asistenţii săi au condus jocul bine.