Fără categorie

Flacăra Horezu a pierdut testul cu Filiași

Sâmbătă, 6 martie, Flacăra Horezu a disputat primul meci amical pe terenul din Treapt și ultimul din perioada de pregătire. ”Olarii” au înfruntat lidera din Seria a VI-a a Ligii a III-a, pe ACSO Filiași, formație cu pretenții la promovarea în eșalonul secund. Au făcut un joc mai slab spre deosebire de precedentele din pauza competițională. Oaspeții s-au impus la Horezu cu scorul de 3-0. Doljenii au deschis scorul în prima repriză, din penalti, iar până la pauză și-au dublat avantajul. În partea secundă au mai înscris doar o dată. În acest meci, Gabi Mangalagiu nu i-a folosit pe Grosu, Dobrescu și Moldovan, cu oarecare probleme medicale. În primul ”11” s-au regăsit: Vlădoi – Bîrziche, Pușcașu, Bălan, Mihăescu, Pencea, Comănescu, Simeanu, Marian Ion, Horumbă și Dinu. Pe parcurs au intrat toți ceilalți jucători disponibili din lot.