Acasă Liga III Flacăra Horezu a obținut o victorie categorică pe terenul unei echipe neînvinse...

Flacăra Horezu a obținut o victorie categorică pe terenul unei echipe neînvinse în acest sezon

853
0

Marți, 27 octombrie, Flacăra Horezu s-a deplasat pentru a doua oară la Copșa Mică, pentru a disputa partida cu Gaz Metan Mediaș 2, din etapa a V-a a Ligii a III-a. De această dată a fost cu noroc. Nu doar că partida s-a putut juca, ci ea s-a încheiat și cu o victorie categorică a ”olarilor”, care s-au impus cu scorul de 4-0. Moldovan a deschis scorul la jumătatea primei reprize, după o fază fixă, un corner executat de Raul Nistor. Flacăra a intrat la pauză cu acest avantaj minim. În partea secundă horezenii au mai punctat de trei ori. Și-au trecut numele pe lista marcatorilor Precup, Simeanu și Mihăescu. Pentru Gaz Metan Mediaș 2 a fost primul eșec din acest sezon. În patru meciuri, sibienii primeseră doar trei goluri. Chiar și după această înfrângere au rămas pe locul secund în Seria a VII-a. Flacăra, în schimb, a urcat în clasament. E pe locul 5 în serie. Va mai avea încă o restanță de jucat, cu Deva. Până atunci, urmează confruntarea din Treapt, de sâmbătă, 31 octombrie, cu FC Hermannstadt 2.

Flacăra Horezu: Vlădoi – Mihăescu, Bălan, Moldovan, Grosu, Precup, Nistor, Stănică, Simeanu, Preda, A. Popa. Au mai intrat: C. Munteanu, I. Nuță și R. Dobrescu.