Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Flacăra a condus-o pe Hermannstadt până în minutul 70

Flacăra Horezu a înregistrat un nou eşec în Liga a III-a. Formaţia pregătită de Gabi Magalagiu a pierdut cu scorul de 4-2 confruntarea din deplasare, cu FC Hermannstadt 2. Sibienii au întors soarta întâlnirii în favoarea lor în ultimele 20 de minute. Gazdele au deschis scorul în minutul 7, prin Călin Popescu, însă ”olarii” au refăcut rapid echilibrul, un minut mai târziu, prin cel mai prolific jucător din retur, Răzvan Dinu. În minutul 20, s-a făcut 2-1 pentru Flacăra. Bălan a marcat şi el în poarta sibienilor. Horezenii s-au menţinut în avantaj până în minutul 70. Alte greşeli personale au făcut diferenţa în ultimele minute.

”Din păcate, am pierdut din nou la fel cum s-a întâmplat de fiecare dată, pe nişte greşeli personale. Am condus până aproape în minutul 75 cu 2-1, dar nu am putut să ţinem de rezultat. În prelungiri, la 3-2, din cornerul nostru, Horumbă, în loc să trimită balonul în faţa porţii, i-a pus pe ei pe contraatac şi au marcat pentru 4-2. Asta a fost istoria meciului. Urmează ultimul joc din acest sezon, vineri, cu Costeşti. Nu e un meci special, ci unul normal, de campionat. Sper să câştigăm şi noi măcar o dată în această a doua parte a sezonului. O să vină şi ei cu ambiţie de a se impune. Nu am avut emoţii în privinţa retrogradării sau că vom ajunge la baraj pentru că am urmărit şi ce se întâmplă în celelalte serii. Am văzut că, dintre echipele de pe locul 8, cel mai rău stau cei de la Valea Mărului, din Seria a II-a, care au doar 10 puncte. Am aşteptat să vedem ce se întâmplă şi la meciul dintre Tg. Cărbuneşti şi Jiul. O parte din suporterii noştri au fost acolo, în Gorj, la acest joc şi ne-au spus că egalul a fost echitabil, după cum s-a jucat. Aşteptăm şi această ultimă etapă, vedem ce se întâmplă, apoi tragem linie şi ne analizăm ce e de făcut în continuare”, a declarat preşedintele clubului din Horezu, Vali Grigorescu, după cea mai recentă înfrângere au Flacărei.