Liga 6

FC Băbeni, mai bună ca FCPO într-un joc amical

În week-end, FC Băbeni a disputat o nouă partidă de verificare. De această dată adversară i-a fost FC Păuşeşti Otăsău. Formaţia pregătită de Iulică Dincă a câştigat partida cu scorul de 8-3. Meciul s-a încheiat după 75 de minute de joc. Pentru FC Băbeni, Cazan a realizat hattrickul, iar Ilie Ruiu, transformat din fundaş, în atacant, şi-a trecut în cont ”dubla”. Au mai înscris pentru echipa câştigătoare: Dobre, Milosteanu şi Gulea. Antrenorul formaţiei din Băbeni nu a avut la dispoziţie pentru acest joc decât un portar, pe Niţii. Din ”câmp” a mai lipsit şi Drăghia. Şi cei de la FCPO au avut absenţe, nu s-au putut baza pe întreg lotul.

”Nu am înţeles exact care a fost motivul pentru care nu am jucat 90 de minute. Sincer, am fost puţin deranjat de acest aspect, pentru că de-asta ne întâlnim, să ne facem antrenamentul. Nu contează rezultatul. E meci amical. Trecând peste asta, sunt mulţumit de felul în care s-au prezentat băieţii mei. Am făcut un joc bun. Sper să continuăm aşa. Sâmbătă, vom avea un nou test, de această dată cu Brezoi, apoi vom juca din nou cu FCPO. Dacă mai reuşim şi nu vor fi impuse iar restricţii precum cele de la începutul pandemiei. Situaţia se schimbă de pe o zi pe alta. Sperăm să trecem cu bine şi peste acest val al îmbolnăvirilor. Ne rugăm să fie ultimul, să revenim, încet-încet, la viaţa de dinainte de această criză sanitară”, a spus Iulică Dincă, antrenorul celor de la FC Băbeni.